Päästjad aitasid kodus kukkunud vanainimest

Lääne Elu

info@le.ee

5. oktoobril kell 10 paiku kutsuti päästjad Haapsalu Vee tänavale, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ja sotsiaaltöötaja ei pääsenud tema juurde korterisse. Päästjad avasid lammutusriistadega ukse ja aitasid kannatanu kiirabiautosse transportida.

Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ega suuda ise püsti tõusta ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodusid on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

Viivitamatu abi saamiseks:

  • Lepi lähedase või naabriga kokku igapäevased regulaarsed suhtlusviisid. Nii saavad lähedased veenduda, et sinuga on kõik korras.
  • Hoia pidevalt häirenuppu või telefoni enda juures (küljes).
  • Vajadusel varusta kodu häiret saatva liikumisanduriga.

Kolmapäeva õhtul kell 20.23 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli mures, et tema Ristil Haapsalu maanteel asuva elamu korstnas läks midagi põlema – ahi ajas suitsu sisse ja tuba oli samuti vingu täis.

Päästjad tulekahju ei tuvastatud, kuid toas oli ving. Päästjad kontrollisid kütteseadmed üle, kuid tahmapõlengut ei tuvastatud. Ilmselt ei tõmmanud ahi niiske ja tuulise ilma tõttu korralikult. Päästjad tuulutasid toad ja viisid läbi kodunõustamise.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments