Lihula mattub päikeseparkidesse

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula on muutumas päikeseenergia pealinnaks, sest kolm arendajat plaanivad linna külje alla ehitada päikeseparke kokku 100 hektarile.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

27 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
K.s
9 kuud tagasi

Ja mida rohkem on päikese- ja tuuleelektrit, seda rohkem kW/h maksab…kes kahtleb võtku ntx oma kahe viimase kuu arved ja tehke lihtne jagamistehe: tarbimine:summa arvel…

Ja...
9 kuud tagasi

…varsti tegeletakse soojussaartega. Nii kuum, et põletab huuled…

Roheline Õnnemaa
9 kuud tagasi

Maad ei kasutata enam põllumajanduse jaoks, vaid energia tootmiseks. Täielik rohepööre tähendab kogu maa katmist tuulikute ja päikesepaneelidega. Siis püherdame rohe-õnnes.

mõne
9 kuud tagasi

murulapi võiks ikka alles jätta, et mida närida , kui nälg tuleb

ahhhh
9 kuud tagasi

alternatiivenergia on maad raiskav ja mittetootlik ning tuleks keelustada. kivisüsi ja nafta ja gaas on ja jäävad, nagu alati. oma kliimasoojenemisega käige kukele, seda EI OLE OLEMAS

noo
9 kuud tagasi
Reply to  ahhhh

ole rahulik, isegi, kui kliima ei soojene, siis gaasi, naftat ja kivisütt ei saa lõpmatuseni maa seest välja urgitseda. Varud vähenevad ja iga järgmine kopatäis tuleb kallimalt kätte ja elamisväärset maad jääb ka vastavalt vähemaks.
Ja mida kallimaks läheb fossiilkütuste hankimine, seda rohkem arenevad ka alternatiivsed võimalused. Ja loomulikult- nafta, gaas ja kivisüsi ei saa kunagi otsa, sest ühel hetkel on aletrnatiivid odavamad ja fossiilkütused kaotavad igasugused eelised ja viimane lõpp jääbki kasutamata.

eriti
9 kuud tagasi

suur tuleks ka kampa võtta, siis särab lihulas alati päike ja algab õitseng

Kahju
9 kuud tagasi

küll.

A ja O
9 kuud tagasi

Pildil on näha, et üks punastest autodest rikub liiklusseadust.

Ja...
9 kuud tagasi
Reply to  A ja O

…millist paragrahvi?

Neh
9 kuud tagasi

Noh, elekter muutub luksuskaubaks. Kui teda üldse varsti on.

Petrooleum
9 kuud tagasi

Hurraa, paneme ümber Matsalu RP veel rohkem päikeseparke. Aga see on uus mood, ega inimeed ei tulegi enam loodust nautima, keda see huvitab. Mõni soovitab veel lambad ka parkidesse jalutama ja siis uus atraktsioon turismiettevõtjatele – päikeseloomapark.

maamees
9 kuud tagasi

Reformi tekitatud koonduslaager nimega Eesti, on sundinud inimesed ja ettevõtted meeleheitlikult otsima iga võimalust, et järgmisel talvel ellu jääda. Nii need päikesepaneelid katavadki ääremaa lagedaid alasid.

eksole
9 kuud tagasi
Reply to  maamees

oot, mis see reform nüüd rohkem kurja on teinud, kui teised? Minu meelest on viimaste aastate poliitikat teinud meil ühed teised, väga osavad sellid ja seda riiki süstemaatiliselt järjest suurema vaesuse poole tüürinud.
Ja talveks peab juba praegu varusid tekitama, ei ole vaja järgmiseks palgapäevaks kõike lõpuni ära lõbutseda. Võib mõne suveürituse ka vahele jätta. Kes ahjuga kütavad, suudavad miskipärast igal aastal talveks puud varuda, huvitav et ülejäänud seltskond ei suuda, talvele mõeldes, endale mingitki varu tekitada.

Imelik
9 kuud tagasi
Reply to  eksole

Te olete ebaõiglane. Varumine, tähendab energiahinna fikseerimist hetkehindadega ja hetkeolukorras. Elektri ja kaugküttega seda teha ei saa, lisaks on see enamusosas teenus, mida ei ole võimalik ette arveldada.

eksole
9 kuud tagasi
Reply to  Imelik

Miks ebaõiglan? Olukorras, kus on teada, et elu kallineb ja kõike võib ette tulla, tagavaraks väikese reservi tekitamine käib kuidagi üle jõu ja mõistuse? See on õpitud abitus meil täna. Viingumine ja süüdlase otsimine olukorda ei paranda.
Suvel on näiteks igasuguseid hooajatöölisi vaja, puhkuse ajal võiks vabalt minna talveks tagavara teenima. 20-30 aastat tagasi see, muuseas, nii veel käis.

Imelik
9 kuud tagasi
Reply to  eksole

Reform on minu hinnangul kõige utopistlikum erakond majanduspoliitilistes küsimustes, aga see on juba eraldi pikem teema.

eksole
9 kuud tagasi
Reply to  Imelik

Reform on täpselt samasugune erakond nagu kõik teised. Lihtsalt labast populismi on pisut vähem, kui paaril teisel suuremal parteil.