Riigimetsas algab raierahu

Lääne Elu

info@le.ee

Mullu raie Paralepa metsas. Foto: Malle-Liisa Raigla
Mullu raie Paralepa metsas. Foto: Malle-Liisa Raigla

Riigimetsa Majandamise Keskus(RMK) peatab 15. aprillist raietööd, et vältida lume sulamise järgselt pehmeks läinud metsapinnase kahjustamist ja mitte segada linde ja loomi nende pesitsusajal. Keskendutakse metsa istutamisele ja metsauuenduse hooldamisele.

„Tänavu plaanime raierahu pidada tavapärasest kaks nädalat kauem, kokku kaks ja pool kuud. Kui varasematel aastatel oleme aprillist juunini siiski teinud ka sanitaarraieid, siis tänavu loobume häirimise vähendamiseks ka nendest,“ kirjeldas juhatuse liige Tavo Uuetalu RMK plaane.

„RMK-lt tellitud riiklikult tähtsate taristuobjektide raadamistööd oleme samuti planeerinud väljapoole raierahu aega,“ lisas ta.

Neilt lankidelt, kus on raieid tehtud kuuse-kooreüraskite tõrjeks, viiakse mais-juunis ära enne 15. aprilli maha võetud ja üraskite jaoks ootele jäetud püünispuud – seda tööd ei saa muul ajal teha, sest ürask asustab puid just kevad-suvel.

Puidutarned on RMK planeerinud selliselt, et lepingud saavad täidetud ja raierahu tõttu kliendid tellitud kaubast ilma ei jää.

RMK peab igakevadist raierahu tänavu juba kahekümnendat aastat.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Rähn
2 aastat tagasi

Väga mõistlik suhtumine ! 🥰 Aga kas sellesr kinni ka peetakse,on iseküsimus ….

Nimi (kohustuslik)
2 aastat tagasi

Tore kui PÄRISELT ka nii oleks! Ja mitte ainult riigimetsas, ka mujal tahavad linnud-loomad ning loodust hindavad inimesed rahu saada sellest hullust hävitustööst.