HÕFF kuulutas välja filmikava, viimane täiendus on „Tagurpidi torn”

Lääne Elu

info@le.ee

„Tagurpidi torn”. Foto: kaader filmist
„Tagurpidi torn”. Foto: kaader filmist

Ei ole see Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival nii õudne ühti, mida kartma peaks – seda tõestab koguperepõnevik „Tagurpidi torn”.

Lastele keelatakse minna mahajäetud tehasesse – unise aleviku ainsasse kohta, kus neil on huvitav mängida. Kamba pealik Kristjan ja tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning seab sõbrad karmi vastasseisu.

Jaak Kilmi kauaoodatud linateos – üks viimaseid kavalisandusi – hakkab Haapsalus võistlema Eesti parima žanrifilmi tiitli pärast. Publikul avaneb võimalus seda näha esimeste seas Eestis – koos üleriigilise kinolevi algusega.

Tänasest on müügil ka festivali piletid ja avalik on kogu filmiprogramm.

Kokku toob 29. aprillist 1. maini toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival Haapsalus vaatajate ette ligemale 30 uuemat ja vanemat õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, sealhulgas sellistest eksootilistest maadest nagu Uruguay ja Colombia, lisaks mitu lühifilmide programmi ja eriüritusi.

Festivali avab teatraalne film-kontsert „Nosferatu 100. Remiks”, kus tänavu 100-aastaseks saavat tummfilmi helindab ansambel Kriminaalne Elevant eesotsas Kaspar Jancisega. Lõpufilmiks on Sam Raimi armastatud kultusteos „Kurjad surnud 2”, mille väljatulekust möödub 35 aastat.

„HÕFF pole ammu lõppenud nii lõbusalt kui sel aastal,” ütleb festivali juht Helmut Jänes.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Nimi kohustuslik
1 kuu tagasi

Kas keegi seletaks lahti miks seda õudusfilmide festivali üldse vaja on? Kellel õudusest puudus on, võib erinevatelt kanalitelt Ukrainas toimuvat vaadata. Kurb, aga see on PÄRISELT!
Festivalidel võiks praegusel ajal näidata midagi muud, näiteks muusika- või loodusfilme. Ei ole vaja nii palju õudust!!!