Külmarekordid kukuvad järjest

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Pakane. Foto: Malle-Liisa Raigla
Pakane. Foto: Malle-Liisa Raigla

Öö vastu teisipäeva purunesid paarikümnes ilmajaamas 7. detsembri miinimumtemperatuuri rekordid. Lääne-Nigulas mõõdeti –19,4 kraadi. Napilt jäi rekordist puudu Virtsus – seal mõõdeti –20,4 kraadi. Nii mõnelgi pool Läänemaal näitas kodune kraadiklaas veel käredamat külma. „Miinus 25 oli kõige krõbedam,” ütles Vedra küla elanik Lauri Lilleoks.

„Praegune külm on omaette klass,” ütles sünoptik Kairo Kiitsak. „Nii madalaid temperatuurinäite pole detsembri esimesel dekaadil fikseeritud rohkem kui pool sajandit.”

Läbimurret ilmarindel on oodata nädalavahetusel – soojem õhk alustab sissetungi, aga ei jää kohe püsivalt plusspoolele pidama, vaid hakkab kõigepealt miinuse ja plussi vahet pendeldama. Külmakraadid jäävad tagasihoidlikuks. Taevast sajab nii vihma, lörtsi kui ka lund.

Eesti detsembrikuu absoluutne miinimum –42,6 kraadi on mõõdetud Narvas 30. detsembril 1978.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Külmetav Peeter
Külmetav Peeter

Kus need banaanid siin kasvavad!
Pange söejaamad jälle tööle, algajad!!

Kliimasoojenemine
Kliimasoojenemine

Brüsselist lubati, kuhu see jäi?

Tik tok
Tik tok

greta võttis sõnad tagasi
Kuradi külm on 😂

Pook
Pook

Mäletan seda 1978-aasta talve. Kõigepealt oli suvi jahe ja vihmane. Haapsalus oli ka -30 ringis. Viinad õnneks veel kinni ei külmunud, sest siis oli kraam puhas 40 kraadi.

wpDiscuz