Haapsalus võistles kergejõustiku järelkasv

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 4

Haapsalu universaalhallis toimus pika traditsiooniga noorte kergejõustikuvõistlus. Üle neljakümne aasta tagasi alguse saanud võistlus on igal aastal väga osavõturohke.

Läänemaa järelkasvu kergejõustikuvõistlustest võttis osa sellel aastal kaheksa kooli noorsportlased. Tegu on Läänemaa lastele mõeldud võistlusega, kuid peakohtunik ja ise samal võistlusel viienda klassi tüdrukuna võidutsenud Kaja Ladva tegi ka ühe erandi. Nimelt kutsus ta osalema endiste Läänemaa koolide Lihula ja Virtsu noored spordilapsed. Tänulikud kaks kooli võtsid kutse meeleldi vastu.

Järelkasvuvõistlused on väga lapsesõbralikud. Kokku peetakse justkui esimene mitmevõistlus. Aladeks 25 meetri jooks, paigalt kolmikhüpe, topispallivise ja kõrgushüpe. Nende nelja alaga peakski saama ülevaate laste mitmekülgsusest. Võistlema asudes on tegu ikka päris spordiga-kui ühel alal annad punkte ära, pead need teiselt alalt jälle tagasi võitma. Punktiarvestus on samuti lihtne, neid jagub iga ala 14 parimale. Parim saab 15, edasi jaotuvad need 13-12-11 ja kuni üheni välja. Sellel aastal võistles kaks vanuseklassi-2008-200 ja 2010-2011 aastatel sündinud noorsportlased.

Nooremate tütarlaste võistluses näitas kõige kindlamat minekut Lihula gümnaasiumi sporditüdruk Radele Kanter. Kanter kasutas kenasti ära võõrustajate külalislahkuse. Kaks alavõitu sai ta hüpetes. Ta hüppas uue isikliku rekordi kõrgushüppes tulemusega 1.25. Samuti oli ta parim paigalt kolmikhüppes, tulemuseks 5.73. Topispalliviskes suutis ta 2 kilose palli visata 8,8 meetri kaugusele. 25 meetri sprindis tuli ajaks 4,3 sekundit. Üldsummaks tuli 53 punkti ja päris ülekaalukas esikoht. Kullamaa keskkooli sporditüdruk Emmalin Jammer tegi samuti stabiilse seeria. Ta oli väga kiire, jooksis 25 meetrit ajaga 4,3 sekundit. Kõrgust hüppas ta 1.15 ja kolmikut 5.38. Topispallis tuli resultaadiks 7.80. Kokku teenis ta 48 punkti, mis andis kindla hõbemedali. Kolmanda koha teenis Ridala Põhikooli sporditüdruk Eliise-Mari Toomemägi. Ta jooksis kõige kiiremini 4,2 sekundit ja viskas palli kõige kaugemale-10 meetrit. Kõrgushüppes ületas ta üks meetrit täpselt ja kolmikhüppes läks kirja 5.15. Punktisumma pronskmedaliks oli piisav, 42,5. Noorema vanuseklassi tüdrukute võistluses tuli starti koguni 15 spordilast.

Sama vanade poiste võistluses oli võistlus medalitele väga tihe. Kulla ja hõbeda eest võitlesid Jass Rosenberg Ridala põhikoolist ja Pärtel Tederov Haapalu põhikoolist. Rosenberg oli temast kiirem jooksus, ajaks 4,0 ja hüppas kaugemale kolmikut 5.39 ja viskas enam topispalli 11 meetrit. Kõrguses tuli talle 1.15. Jooksus ja topispalliviskes olid need ka päeva parimad tulemused.. Tederov tegi aga päeva parima kõrgushüppetulemuse 1.30 ja teenis sealt 15 punkti. Veel sprintis ta ajaga 4,3 ja hüppas kolmikut 5.36. Topispalliviskes tuli tulemuseks 10.40. Lõpuks kogus Rosenberg 53 ja Tederov 51 punkti.

Pronksmedali eest käis veel tihedam võistlus. Uuemõisa algkooli õpilane Christofer Kuusik edestas Lihula gümnaasiumi poissi Henry Kurnimit vaid ühe silmaga. Punkte kokku vastavalt 49 ja 48. Kolmanda koha sportlane jooksis sprinti 4,1, hüppas kõrgust 1.20 ja kolmikut 5.64. Topispall lendas tema käest kaheksa meetri ja 40 sentimeetri kaugusele. Kurnimit parimaks alaks oli topispallivise, kus teenis päeva kolmanda tulemuse 10.20.

Vanemate tüdrukute neljavõistluses läksid medalid Ridala ja Haapslau põhikoolidesse. Taas rändas kuldmedal Ridala kooli. Janeli Eilpuu pani kokku vägeva mitmevõistluse. Teistele ei andnud ta mingit sõnaõigust. 25 meetrit 3,9 sekundit, kõrgushüpe 1.30, kolmikhüpe 6.70 ja topispallivise 12.20. Kokku punktisummaks 54 punkti. Teiseks tuli Simona Ladva Haapsalu põhikoolist. Temale sprindiajaks 4,4. Kõrgust hüppas ta 1.30 ja kolmikut 5.93. Topispalliviskes läks kirja täpselt 12 meetrit.  Punkte kokku 38. Kolmanda koha heitlus oli aga enneolematu. Kolm tüdrukut kogusid võrdselt 37 punkti. Lõpuks võeti appi parima üksiktulemuse teinud resultaat. Angelica Karu oli selles osas õnnelik ja talle kuulus kolmas koht. 25 meetrit jooksis ta 4,4 hüppas kõrgust 1.15 ja kolmikut 5.67. Palli viskas aga päeva parimana 12.40. Neljas koht kuulus siin Kertu Keskülale Virtsu Koolist ja viies Elisabeth Kovtunile Uuemõisa algkoolist.

Poiste võistluses oli aga Sten-Martin Viidemaa konkurentidega armutu. Ta võitis kõik üksikalad ja teenis maksimaalselt 60 punkti. Lihula gümnaasiumi õpilasele tõid need 25 meetri aeg 3,9, kõrgushüpe 1.25, paigalt kolmikhüpe 6.81 ja kolmekilose topispalliga 11.20.

Hõbeda teenis Darion Pukk Ridala koolist ja pronksi tema koolivend Marten Jõeleht. Esimese üksiktulemused oli 4.3-1.15-5.90-9.80. Pronksimehe saak aga 4,1-1.10- 5.80.7.00.

Veel võistlesid neiud 2007 aastal sündinud. Liisi Idvan Haapsalu põhikoolist teenis neljavõistluse võidu. Ta jooksis 25 meetrit 4,1, hüppas kõrgust 1.40 ja kolmikut 5.95. Kolmekilost topispalli viskas ta aga 12 meetri kaugusele.

Kätlin Randmaa Martna koolist sai tulemusteks teise kohana 4,2-1.20-5.92- 10.80. Kolmanda medali teenis siin võitja kooliõde Marta Kirjutis. Temale tulemusteks 4,3-1.20-5.90-11.20.