17

Vastne võimuliit ehitab Lihulasse uue kooli

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Isamaa nimekirjast Lääneranna vallavolikokku pääsenud Raul Oberschneider (vasakul) ja Lääneranna valimisliidu liikmed Tiina Lobja ning Armand Reinmaa allkirjastasid koalitsioonileppe esmaspäeval Reinmaale kuuluvas Massu mõisas. Foto: erakogu

Esmaspäeval Massu mõisas allkirjastatud koalitsioonilepingu järgi ehitab Isamaa ja Lääneranna valimisliidu koalitsioon Lihulasse uue koolimaja.

Lääneranna valimisliidu esinumber, Massu mõisa omanikust advokaat ja Lääneranna vallavolikogu peatne esimees Armand Reinmaa kinnitas eile Lääne Elule, et esmaspäeval Massu mõisas sõlmitud koalitsioonilepingusse läks uue koolimaja ehitus sisse, samuti kooli säilitamine gümnaasiumina. „Lihula gümnaasiumi uus hoone ja gümnaasiumiosa säilitamine on lepingus kirjas,” ütles Reinmaa. Lääneranna valimisliidu liikme Tiina Lobja sõnul kuulutatakse Lihula kooli projekteerimishange välja juba detsembris.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mõistlik
Mõistlik

Taaskasutus on moes! Vana saab ka kaasajastada, ei ole vaja kohe vana minema visata. Me ei ole nii rikkad. Vana + uus
= uus kool.

läänerandlane
läänerandlane

Jah see hea mõte, et mingi osa vana kaasajastada…mõned aastad tagasi ehitati 1/2 koolisaalist klassideks ja 3 korrusele uus saal, seal ju peaks olema korralik tehno, aknad jm… ja juurde ehitada uus osa. Spordihoonega ju nii tehti.

Ei tea
Ei tea

laste tervisega ei tohiks mängida oma taaskasutus ja muude hüsteeriate tõttu!

Jaanus
Jaanus

Ma pakun ikka, et Lääneranna vald ehitab mitte ainult koalitsioon. Või ehitab koalitsioon oma rahade eest erakooli?

kohalik
kohalik

Võimuliidu ainus eesmärk -Lihulasse uus kool. Kas sisu ka muutub??
Valla rahakott tühi , laenu ei saa. Olemas rikas Söörumaa, kes tuleb” appi”, mis tegelikult reaalne. Näeme Tallinna linna pealt, et nemad tahavad nüüd koole tagasi osta , lihtsalt ei jaksa maksta. Meie vald saab uue kooli , väikesed koolid sulgeme ja siis saame võlga tagasi maksta .
Kas seda me taheme? Kas rohkem arenguid ei tule 4 aasta jooksul
Võimuliit missugune.

Janek
Janek

Ah, et võimuliit ehitab !?
Tahaks näha kuidas nad ehitajaametiga hakkama saavad. Pealkiri võib ka eksitada nagu siin kombeks.
Õnne ja tervist ja 🙂

Vatt
Vatt

Ehitabki ju. Suurehitusel on päris mitu tegelast, kes seda kogu värki valmis teeb, kui ei teadnud. Esialgu hakkab pihta ideest ja rahade leidmisest, siis projekteerijad, arhitektid, peatöövõtjad, segumehed, kipsipaigaldajad, plaatijad , lõpuks koristaja jne, saad aru küll vist!? Ega ainult müürialduja üksi suuda kohu ehitist valmis teha, ikka iga lüli on ehitusel oluline.

Mati Põdra
Mati Põdra

Peaasi, et nad täidavad ka selle valimislubaduse, mille kohaselt huviharidus viiakse piirkondadesse kohale.

Sellega täidavad nad ühtlasi ka selle ainsa asja, mille pärast olin nõus ka ise kandideerima. Teises nimekirjas küll – aga loevad mõtted, mitte nimekirjad.

Päris...
Päris...
…masendav vaadata, kuidas uus koalitsioon isegi ei looda sellele, et tulevikus võiks noorte hulk taas kasvama hakata ja iive positiivele poolele kanduda. Tõelised optimistid! Alati on “tore”, kui valda juhivad inimesed, kes on lootuse kaotanud. Samas praegusi tendentse arvestades, siis 10 aasta pärast piisaks ilmselt juba Tallinna mnt 25 majast. Küllap siis saab taas uue ära purustada ja teedele katteks vedada. Samuti on piinlik lugeda, kuidas kanalisatsiooni jms. pole isegi üritatud renoveerida. Hea seigana meenub, kuidas vana aula täis ehitati, klassiruume oli vist puudu või oli raha üle, küllap oli oluline siis kanalisatsiooni renoveerimise asemel klasse juurde tekitada ja 8… Loe rohkem »
See-eest...
See-eest...

…spordikool on uus ja uhke. Mingi loogika nagu ikkagi oleks… Spordiloogika ehk? Annab ka olematut kõnniteed võtta sportlik-positiivselt – takistusrajana : )

Rein
Rein

Ja kas siis teised pannakse kõrvalt kinni?

Pannakse...
Pannakse...

…muidugi. Sellepärast eelmine kord ülejooksikud tekkisid, kuna need ei olnud nõus.

Mati Põdra
Mati Põdra

Ja tekib nüüdki, kui midagi kinni kavatsetakse panema hakata.

Anonüümne
Anonüümne

Lihulas on riigigümnaasium?Vist era-.

Kohalik
Kohalik

Hea uudis!

muretu
muretu

ehitab, ehitab, mis siis muud kui ehitab

Mari
Mari

Põhikoolist oleks Lihulasse küll, gümnaasium on liigne luksus

wpDiscuz