4

Külaselts ehitab Kõmsile jõusaali ja saunaga külamaja

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kõmsi külaseltsi juhatuse liikmed Lilia Urb (vasakult) ja Ülle Türner maalisid silme ette pildi, milline võiks külamaja mõne aja pärast välja nägema hakata. „Siia tuleb jõusaal," osutas Urb hoone kõrgemale osale. Foto: Urmas Lauri

Kõmsi külaseltsi juhatuse liikmed Lilia Urb (vasakult) ja Ülle Türner maalisid silme ette pildi, milline võiks külamaja mõne aja
pärast välja nägema hakata. „Siia tuleb jõusaal," osutas Urb hoone kõrgemale osale. Foto: Urmas Lauri

Vanast katlamajast multifunktsionaalset kogukonnakeskust ehitava Kõmsi külaseltsi suurim probleem on võidujooks ehitusmaterjalide hinnatõusuga.

Aasta algul sai Kõmsi külaselts korteriühistult ühe euro eest aastakümneid tühjana seisnud lagunenud katlamaja. Kõmsi külaseltsi esimees Lilia Urb ütles, et selts teeb katlamaja korda, sinna tulevad jõusaal, pesuruum, saun, koosolekusaal ja pisike kontor, mida saab välja rentida.

Tööd käivad. Ehitavad külaseltsi liikmed ise. „Ühtegi sisse ostetud ehitustööd pole, raha kulub ainult materjalile. Ainus, mida me ise ei tee, on elekter, küte ja ventilatsioon. Nende tööde jaoks pole meil endil litsentseeritud töömehi,” ütles Urb. Külaseltsi juhatuse liikme Ülle Türneri sõnul on rakkes kõik – kes teeb hinnapakkumsi, kes organiseerib transpordi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
taun
taun

Kõmsit pole tegelikult olemas….

Linnlane
Linnlane
taun
taun

See on reptiilide vandenõu , TEGELIKULT ei ole.

Vot...
Vot...

…kui tore suhtumine Kõmsil. Kasutame ära, teeme korda, renoveerime – ise. Tublid! Maainimeses on miski hea tahe teha, linnainimene on nagu õnnetu munk, kui keegi ei tee ja raha ei anna, siis halab ja palvetab käed taskus jalad kõveras, aga kätt mullaseks ei tee.

wpDiscuz