19

Otškalenko vabastamise vastu on allkirja andnud 1200 inimest

Vassili Otškalenko Haapsalu bussijaamas. Foto: Nikolai Ivanov
Vassili Otškalenko Haapsalu bussijaamas. Foto: Nikolai Ivanov

Möödunud nädala kolmapäevast on ligi 1200 inimest andnud lehel petitsioon.ee allkirja, et pedofiilist mõrvarit Vassili Otškalenkot vabadusse ei lastaks.

„See on üsna hea tulemus,” ütles allkirjade kogumist alustanud Reelika Ender.

Ühtegi arvu, mitu allkirja soovitakse kokku saada, Ender eesmärgiks ei ole võtnud. „Läheb prokuratuuri nende allkirjade arvuga, mis kokku saame,” ütles Ender.

Ender selgitas, et kohus küsib prokuratuuri arvamust ja ta loodab väga, et seejuures mõjuvad ka kogutud allkirjad.

Allkirju saab petitsioon.ee lehel anda 7. novembril kella 23.59-ni. Lehel tuleb allkirja andmiseks sisselogida ID-kaardi või mobiil-IDga.

1993. aastal astus Otškalenko kohtu ette kahe lapse vägistamise katse ja ühe tahtliku tapmise eest vägistamiskatse varjamise eesmärgil. 12. märtsil 1993 saatis kohtunik Allar Jõks Otškalenko 15 aastaks trellide taha. Pool aastat hiljem mõistis Tallinna linnakohus mehele „erakorralise karistuse – surmaotsuse mahalaskmise läbi“. 25. aprillil 1997 surmanuhtlus tühistati ja Otškalenkost sai eluaegne vang.

Praegu on Otškalenko avavangla vang, kellel on õigus külastada oma sugulasi. Nii käibki Otškalenko Panga kõrvalkülas Puiatus kasuisa Vladimir Beloussenkot külastamas. Sel ajal on ümberkaudsete külade elanikud ärevad ega luba lapsi omapäi liikuma.

15. novembril 2019 väljastati kohtumäärus, millega keelduti Otškalenkot vabastamast. Toonases kohtumääruses on välja toodud, et Otškalenko ei leia motivatsiooni sotsiaalprogrammide läbimiseks.

Järgmine võimalus vabastamist taotleda on eluaegsel vangil kahe aasta möödumisel pärast vabastamata jätmise määruse jõustumist. Uus taotluse esitamise võimalus tekib tal 30. novembril 2021.

Kohus arutab Otškalenko vabastamist detsembris.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi
Nimi

Kuidas selline üldse vanglas sel ajal ellu jäeti tekib küsimus.

to Ok
to Ok

lugege ühe kinnipeetava kommentaari, vist oli Jevgeni vms. Ta seletas, kuidas selline värdjas oli üksik kongis topelt raudtrellidega , et keegi talle kallale minna ei saaks

Ei tea
Ei tea

eraldi kongis oli väidetavalt

lihtne
lihtne

ei ole õiglane, et teiselt elu võtnud, saad ikkagi nautida vabadust ja elada……

Kirstu Paks ehk K.P
Kirstu Paks ehk K.P

jah vahele ei tohi jääda

Kirstule
Kirstule

said nüüd mõnusa rahulduse sellise naljaga ? Saadan su kommentaari Politseisse, paneme su nime avalikuks

Ants
Ants

Nii õelad olete. Rohkem empaatiat palun.

Antsule
Antsule

idioot oled

Agu
Agu

Kadunud laste kohta empaatiat või kelle suhtes?

On küll juuuu
On küll juuuu

Parem 1 täpse käega salakütt kui 1200 allkirja…
Haapsalu vanasõna

Marts
Marts

Kõigil ei ole internetti, aga tahavad ka oma allkirja anda. Mida sellisel juhul teha? Tean üsna mitut sellist inimest.

Kirstu Paks ehk K.P
Kirstu Paks ehk K.P

noh nagu keegi siin eelmiste artiklite all kommentaaris kirjutas, et vaja ainult pildile saada, allkirjade kogus pole oluline. Ei oska öelda, aga samas teil õigus, kui juba organiseerida siis ikka täiega minna anda.

Katre
Katre

Raamatukogu lugemissaalis äkki on võimalik?

Läänlane
Läänlane

Täiesti nõus Aguga

Agu
Agu

1200 allkirja küll mingi tegija ei ole. Pole olnud isegi 10 000 mis viidi toompeale, ma ei mäleta mingi teema oli mõni aasta tagasi. Mälu nagu tavalisel valijal, vabandan, aga siiski. Viimastel kohalikel valimistel kogus ülemaaliselt keskerakond üle saja tuhande hääle, kuigi nad on kriminaalsetes süüditustes süüdi jäänud ja mõni süüdistus on siiani uurimisel, üle saja tuhande pooldaja!!! Kriminaalsele kuritegevusele vastuhakkajaid on palju palju enam, kui 1200 inimest meie riigis. Viige oma küsitlus üleriigiliseks, suure kella otsa, siis on alles mõtet minna oma paberiga kuskile kohtunikke segama lõunase pausi ajal!

Piret
Piret

Äkki lähete petitsiooni algatajatele appi ja aitate üleriigiliseks viia? Teil tundub kogemusi sellega olevat 😀

Agu
Agu

Ahsoo. Pakun, et öeldakse ukselt, et saame ise hakkama. Te vist ei adu hästi poliitilise mänge ja päris hädaabi vajadust!?

Piret
Piret

Olete abi pakkunud? Te ainult eeldate…

Agu
Agu

Jah eeldan ehkl teen panuseid. Ma ei väitnudki, kui kirjutasin sõna “pakun”. Nii jah

wpDiscuz