14

Nõva sadam saab Olev Soometsa taiese

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Olev Soometsa betoonist padi ehib nüüd Nõva sadamat. Foto: Urmas Lauri

Olev Soometsa betoonist padi ehib nüüd Nõva sadamat. Foto: Urmas Lauri

Nõva Rannaküla sadamas ootab oma õigele kohale tõstmist hiiglaslik betoonist valatud padi – tegemist on Olev Soometsa taiese „Otium reficit vires“ proovitööga.

„Originaaltaies seisab Narvas kaitsekolledži [Sisekaitseakadeemia Narva õppehoone – toim.] ees postamendi otsas,” ütles Nõva sadamas tegutseva MTÜ Rannaküla Klubi juhatuse liige Ele Voo.

Padi sattus sadamasse juhuse tõttu. „Proovitöö oli saadaval. Mulle tundus, et see on nii imeline asi. Kohutava veenmisega väänasin selle meie randa,” lausus Voo. „Padi ei ole veel päris õiges kohas. Ta peaks jääma täitsa vee äärde, maanina tippu. Me nimetame seda sadama nurgapadjaks,” lisas ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Voodoo
Voodoo

Mis vahenditest MTÜ seda “nii imelist asja” rahastab? Alates asutamisest on majandusaasta aruanded esitamata. Järelikult pole tehinguid, toiminguid ega raha.

hkhkj
hkhkj

WOW!!!

Rein
Rein

Vabandage, mis ajast on Nõval sadam, nii palju, kui mina tean on tegemist lauteriga,pole kunagi olnud sadama passi.

Andrus
Andrus

Unistada ju võib ja sadamad on Keibus ja Dirhamis olemas, pole vaja kaugelt otsida.

Karin
Karin

Oliver on!

nii
nii

Millega (peale vallalt raha välja pressimise) nimetatud MTÜ veel hakkama on saanud? Kas Nõva sadamasse võivad kõik tuua suvalisi asju, mis neile meeldivad? Teen ka MTÜ ja asun sadamas tegutsema, sest mulle tundub, et see on minu oma?

Ilona
Ilona

Jah tõesti, kui see taies nii kõnetab, võiks selle oma õuele paigutada, mitte avalikku ruumi, vallalt raha pressides.

hehh
hehh

vaadake, et te siis ikka sildi külge panete, millise uhke asjaga tegemist 🙂 mina käisin, vaatasin ühelt ja teiselt poolt, mõtlesin – küll on kahju, et korralik kott tsementi on vihma kätte jäänud ja kasutuskõlbmatuks muutunud …

Ega
Ega

Kunst ei olegi lollidele

kunst
kunst

on kõigile nii lollidele, kui tarkadele. Palju see kunst maksab, kes maksab?

Rein
Rein

Kunst on kallis, külast olen kuulnud 5000 tuhhi läheb maksma.

Rein
Rein

Vabndust 5 tuhhi ikks

I.P.
I.P.

Paberkandjal on kirjas, et kohalikud on panustanud 2000 € ja vallalt loodetakse saada 3000 € . Kokku seega 5000 €.. Nõval on ainult proovitöö. Võidutöö sai preemiaks 65000 € . Kunst on kallis. Maksumaksja taob kellegi tahtmised kinni. Aga elame veel !

xyz
xyz

Ma võin sarnase koti 4500 EUR-i eest kah ära teha. Või siis 45 000 või kasvõi 450 000. Andke teada, mis suurusjärgu pakkumisi oodatakse!

wpDiscuz