Kolme maakonna mitmevõistlejad võistlesid Haapsalus

kaire@le.ee

Pärtel Tederov vasakul, Jass Rosenberg paremal.
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 5
Pärtel Tederov (vasakul) ja Jass Rosenberg (paremal). Foto Kaja Ladva

Aastaid tagasi pani Haapsalu Kergejõustikuklubi treener Kaja Ladva aluse toredale kergejõustikuvõistlusele, kutsudes septembris Haapsallu võistlema naabermaakondade noored mitmevõistlejad.

Möödunud nädalal kogunesid Läänemaa-Harjumaa-Pärnumaa mitmevõistluse sõpruskohtumisele üle 70 noorsportlase. Kokku võistlesid noored kergejõustiklased kuues grupis: tüdrukud ja poisid eraldi 2006-2007, 2008-2009 ja 2010-2011 sündinud.
Võistlusalad olid 60 meetri jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe ja vastavalt vanusele, kas palli- või odavise.

Väga paljud noored, kes Haapsalus starti tulid on saanud karastuse TV10 olümpiastartide jõuproovidelt. Mitmel on auhinnakapis medalivõite Eesti noorte meistrivõistlustelt. See kõik tagas väga heade tulemustega ja mitmes vanusegrupis ülipingelise mitmevõistluse.

Kuigi Läänemaa koolide sportlased esikohti sellel korral ei võitnud, saadi kokku viis esikolmikukohta.

Kõige lähemal mitmevõistluse võidule oli 14-15aastaste klassis võistelnud Martna kooli esindaja Kätlin Randmaa. Ta jooksis 60 meetrit ajaga 8,7, hüppas kaugust 4.16 ja kõrgust 1.40. Odaviskes tuli tulemuseks 22.50. Randmaa pidas tulist heitlust Saue gümnaasiumi spordineiu Kirsy Karjamaaga, kelle üksiktulemused olid 8,7-4.36-1.35 ja 22.00. Kui nelja ala punktid kokku loeti oli Kirsyl neid 2432 ja Kätlinil 2429.
Läänemaa kergejõustiklast lahutas esikohast kolm punkti – see on näiteks paar sentimeetrit kaugushüppes. Kolmanda koha sai oli siin Saue kooli sportlane Carolin Haug, kellele punkte 2276.

Hõbedale võistles end ka Haapsalu põhikooli sportlane Simona Ladva. 12-13aastaste klassis võisteldes sai ta sprindis kirja 9,7, kaugushüppes tuli parimal katsel 3.87, kõrgushüppes korralik 1.40, palliviskes aga 38,5 meetrit. Ladva kogus 20 sportlase hulgas 2375 punkti. Esikoha noppis siin Ääsmäe kooli sporditüdruk Elis Filippov, kes kogus 2758 punkti. Tema parimaks alaks oli pallivise, kus ta lennutas 150 grammise viskevahendi 49 meetri kaugusele. Kolmandaks tuli võitja koolikaaslane Viktoria Slizunov 2306 punktiga.

Noorimate 10-11aastaste tüdrukute võistluses oli samuti ülipõnev heitlus. 14 võistleja hulgas sai pronksmedali Eliis Maria Toomemägi Ridala koolist, kes jooksis 60 meetrit 9,6 sekundiga, hüppas kaugust 3.56 ja kõrgust 1.05. Palli lennutas ta 31,5 meetrit. Toomemäe punktisummaks tuli 1773 ja hõbedasest autasust jäi tal puudu ainult üks punkt. 1774 punktiga võitis selle Ääsmäe koolitüdruk Mirete Hunt. Ka võit läks Ääsmäele, selle sai 1895 punktiga Angelika Küttis. Võitja hüppas näiteks üle nelja meetri kaugust, 4.03.

Poiste 12-13aastaste vanusegrupis tegi elu parima kergejõustikuvõistluse Lihula gümnaasiumi õpilane Sten-Martin Viidemaa, kes võitis kolm ala neljast ja võitis lõpuks 2015 punktiga. Sprindis tuli ajaks 8,8, kaugust hüppas 4.46 ja kõrgust 1.25 ning palliviskes mõõtsid kohtunikud talle 44 meetrit.
Saue poiss Kennet Mäe oli 1927 punktiga teine ja Ääsmäe sportlane Martin Maasen 1701 punktiga kolmas.

14-15aastaste poiste konkurentsis läks kolmikvõit Ääsmäe kooli. Võitjaks tuli Rene Filippov, kes kogus üksiktulemuste 8,3-4.99-1.60-29 m järel 2513 punkti.

Kõige nooremate poiste, 10-11aastaste võistluses tuli Läänemaale kaks medalit. Pärtel Tederov Haapsalu põhikoolist kogus 1428 punkti ja oli sellega teine. Jooksus tuli aeg 10,4, kaugushüppes 3.93, kõrgushüppes 1.30 ja palli lennutas ta 35 meetri kaugusele. Kolmas oli Ridala koolis õppiv Jass Rosenberg. 60 meetrit jooks ta ajaga 9,8, pall viskas täpselt 30 meetrit, hüpetes tulid tulemused vastavalt 1.15 ja 4.04. Kokku punktisummaks 1364. Võistluse võitis Saue kergejõustiklane Oliver Ojanurm, kes kogus nelja alaga 1864 punkti. Temale tõid enim punkte just mitmevõistluse esimesed alad-sprint ja kaugushüpe: tulemused vastavalt 9,0 ja 4.49.