Haapsalu linnavolikogu aktiivsem pool oli opositsioon

Haapsalu volikogus on vasakul tiival istuv opositsioon olnud koalitsioonist sõnakam. Kõige rohkem on sõna võtnud Merle Mäesalu (vasakult teine). Foto: Arvo Tarmula

Reedel selle koosseisu viimasele istungile kogunev Haapsalu volikogu on nelja aasta jooksul pidanud 42 istungit, mille jooksul on volinikud omaalgatuslikult suu avanud 497 korral.

Selle arvu sisse ei ole loetud komisjoni esimeeste sõnavõtte ega istungi juhataja kommentaare, kus ta palub volinikel hääletada. Arvesse on võetud volikogus esitatud küsimused, kommentaarid, läbirääkimised, lõppsõnad ja esitatud ettepanekud.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

19 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vaatan
1 aasta tagasi

Et kõige aktiivsem volinik ei kandideerigi

kes
1 aasta tagasi

on poolt, et 200 euri saada iga kuu

käetõstja
1 aasta tagasi
Reply to  kes

ühehäälselt, vaadake mis majonees juba maksab

Kohalik
1 aasta tagasi

Jah, mitukümmend aastat volikogu ja “linnavalitsust” ning tulemus- pole turgu, pole randa, teed on kõige auklikumad vabariigis!
Ainult ametnike palgad tõusevad!!
Sellist linna me küll ei tahtnud!!

Madis, koristaja
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Vai hullu, kõige ilusamat traditsiooni, ilutulestikku ka pole. Haapsalu on muutunud koerasita linnaks 🙁

Maali
1 aasta tagasi

Seda on küll kurb kuulda, et koeraomanikud ei viitsi oma lemmikute järelt koristada.Tehke neile koolitusi.Minu arvates eri peaks keegi võõras teiste järelt koristama

Kohalikule
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Turu väljaarendamise osas tegi ju opositsioon eelnõu, mille koalitsioon põhja lasi. Täna jah Haapsalul toimivat turgu ei ole

Maali
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Kohalik, Teil on õigus. Kõrvaltvaatajana ka tundub, et Haapsalu on mitmes asjas allapoole langenud. Ei oska öelda kui palju see linna maa osa jõuab linna järele vedada

Kohalik
1 aasta tagasi

Eks koalitsioonis ju Suklese ja Karilaiu käpikud nad ei tohigi midagi küsida

Maali
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Kas Haapsalus rahvast nii vähe, et isegi riigikogulase Karilaiu asemele pole volikokku kedagi leida. Miks osad inimesed peavad mitme koha peal istuma

Seda et
1 aasta tagasi

See ongi jabur, et oma häält kellelegi kinkides ei mõtle me sellele, kui lojaalseks see hääl meile jääb või saab sellest vaid võimu kummardaja. Miks muidu ollakse valmis ikka ja jälle neid “tummasid” tagasi valima!

Romet
1 aasta tagasi

Kuulge, peale istungite on ka komisjonide koosolekud ja suurem töö tulebki seal ära teha. Seal on palju suurem diskussioon ja hääletused, mille tulemusena annab juhtivkomisjon soovituse suurele saalile. Enamik arutusel olevaid punkte on niivõrd stampküsimused, et tuleb lihtsalt seaduste alusel kinnitada või muuta, seega pole ka mõtet laia laata pidada. Suures saalis võivad jutulaata pidada esinemisvajadusi rahuldada soovijad, töötegijad teevad tööd ilma lärmita. Aga on ka erandeid, kus nii komisjonides kui suures saalis on suuremaid laharvamusi.

valija
1 aasta tagasi
Reply to  Romet

Kui tööd tehakse komisjonides, siis sellest peaks ka jälg järele jääma, aga vaat, mida ei ole, seda ei ole. Komisjoni protokoll on ainult mõni rida: kes osalesid, mis kell algas ja mis kell lõppes ja mida otsustati, poolt ja vastu. Ei mingit arutelu see ei kajasta.

seal
1 aasta tagasi
Reply to  Romet

jagatakse karu nahka, ehk , kes kui palju manti saab, muu neid ei huvita

Ants
1 aasta tagasi

Volinikud on targad, kui lahtise suuga tukkuda võib kärbes suhu lennata.

Seda et
1 aasta tagasi

Aktiivse sõnavõtuga opositsioon, kes rõõmsalt kõigile Suklese ja Karilaiu tegemistele oma hääle andis. Ei saa öelda, et selline opositsioon väga lootustandev oleks olnud.

minuarust
1 aasta tagasi
Reply to  Seda et

Lääne- Nigula vallas nelja aasta jooksul enamik volinikke ei teinud suudki lahti, valija võiks vaadata volikogu protokolle, siis saaks ülevaate nendest tublidest, kes jälle trügivad kohvi ja võileibade juurde, visalt ja hääletult, võib- olla nad ongi tummad või ilma oma arvamuseta kaasajooksikud, sest käed tõusid üpris üksmeelselt.

seal
1 aasta tagasi
Reply to  minuarust

on põhiline küünarnuki tugi

Maali
1 aasta tagasi
Reply to  minuarust

Seljuhul võib öelda, et suur volikogu on ainult naerukoht. Miks sinna nii meeleheitlikult pürgida kui isegi suu lahti ei käi.