Galerii: Vormsil peeti Fixus Marimetsa Kapp Paf IX rattamaraton

Maratoni esikolmik poodiumil. Foto: Kadi Saviir
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 6

Fotod: Kadi Saviir

Laupäeval, 7. augustil peeti Vormsi saarel Marimetsa Kapp 2021 teine osavõistlus – PAF Vormsi IX Rattamaraton. Vaatamata heitlikule ilmale, oli saarele siiski sõitnud küllaldaselt spordisõpru, et pidada maha üks korralik rattavõistlus.

Pikal põhisõidul startis 65, lühemal sõidul asus stardijoonele 64 ratturit. Omapärases lõpuheitluses jõudsid üheaegselt, külg-külje kõrval ponnistades, lõpujooneni kaks 40 km distantsi kiiremat ja ka 23 km võitja.

Kahe pika põhisõidu mehe omavahelises duellis tuli võitjaks M50 vanuseklassi kuuluv Virgo Karu (Hawaii Express) ajaga 1:20:39.6, saades Karl-Arnold Vendelini (JK Paralepa) ees ülinapi võidu.

Kolmas mees põhidistantsil Mihkel Einblau (Redbike) lõpetas sõidu ajaga 1:23:27

Möödunud aastal Vormsil võidutsenud Johann Mattias Puuorg soovis kindlasti ka tänavu poodiumikohta püüda, kuid oli sunnitud tehniliste probleemide tõttu sõidu pooleli jätma. Õnnetu juhuse tõttu sattus ta rattakodarasse konkurendi pedaal ning edasi võistlemine osutus kahjuks võimatuks.

Pikal põhisõidul osalenud Pait Hirv pidas rada üldjoontes lihtsaks ja igati meeldivaks. Oma etteastega ta seekord päris rahule ei jäänud, sest võitles pea kogu distantsi jalakrampidega. Eesotsas alustanud mees pidi seetõttu oma algselt positsioonilt taanduma, kuid oli sellele vaatamata finišis rõõmus ja rahulolev.

Naiste pikal põhidistantsil polnud seekord vastast Laura Lepasalule (Simuna SK) ajaga 1:29:34, kes edestas möödunud aastal Vormsi etapil triumfeerinud Maris Lillepit,(Redbike)kelle aeg oli tänavu 1:34:28.

RedBike`i rattur Lillep seekord Lepasalule kogu jõudu kasutades ja jälgu säästes järele ei kihutanud. Põhjuseks, et tihedas rattasõidukalendris ka teistel võidusõitudel pisut värskem olla.

Kolmanda koha põhidistantsil naistest saavutas Merike Meriküla (Raplamaa Rattaklubi KOMO) ajaga 1:37:25.

Lühemal põhidistantsil, millel pikkust 23 kilomeetrit, andsid tooni noorsõitjad. Meeste konkurentsis võitis Vormsil Riko Tammepuu (CFC) ajaga 50:40, jättes teiseks eelmise etapi võitnud Henri Arjuse (CFC) ajaga 53:07. Kolmandale kohale sõitis Maarius Hirv (Nõmme rattaklubi) ajaga 53:47.

Naiste konkurentsis jäi teistele püüdmatuks N16 vanuseklassis võistlev Zlata Bronishevskaja (KJK) sõiduaja 1:00:24-ga. Temale järgnesid N40 vanuseklassis võistlevad Iren Irbe ajaga 1:02:08 ning Annika Tuul (RedBike) 1:04:40-ga.

Võistluspäeva avanud lastesõitude esimesele sõidule tulid kõigepealt rajale 2 km distantsi sõitjad. Sellel võistlusmaal osutusid kiireimateks Kevin Teeäär ja  Adrian Irbe Nõmme Rattaklubist. Kolmanda koha võitis Maikel Magnus Välja Aruküla spordiklubist. Kiireim tüdruk Arabella Raie lõpetas sõidu poiste järel viiendana.

Nooremad ratturid läbisi 1 km distantsi. Siin võttis võidu Carl Christer Irbe (Nõmme Rattaklubi). Talle järgnesid Rivo Raadla (JK Paralepa) ja Kaspar Alliksoo (Bike Fanatics). Kiireim tüdruk oli Susanna Hinnov. Lastesõitude viimasel sõidul vurasid võidu tillud oma kaherattalistel.

Parim naiskond oli RedBike Naised ja meeskondadest osutus kiireimaks Hawaii Express Kuressaare.

Kokkuvõttes tuleb tõdeda, et vaatamata heitlikele ilmaoludele kujunes Vormsi-etapp igati toredaks ja meeleolukaks mõõduvõtuks ning saarele tulnud spordisõbrad ei pidanud kindlasti pettuma.

Fixus Marimetsa Kapp 2021 kolmas osavõistlus peetakse samuti saare peal – 11. septembril ootavad korraldajad kõiki rattasõpru Saaremaale, Karujärve XI Rattamaratoni starti.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments