6

Sünoptik: erakordne kuumus võib väldata ka juuli teisel poolel

Avatar

BNS

Palavad ilmad meelitavad inimesed randa. Foto: Arvo Tarmula

Ilmateenistuse sünoptiku Kairo Kiitsaku kinnitusel näitavad ilmaandmed, et suur suvekuumus lähiajal ei taandu, vaid pigem võib väldata ka juuli teisel poolel.

„Juuli esimese nädala seisuga on Eesti ööpäevane keskmine õhutemperatuur lausa 22,1 kraadi. Piirkonniti on keskmised veel kõrgemad,” kirjutas Kiitsak sotsiaalmeedias.

Tema sõnu võib praeguste mudelite arvutuste järgi kuumus jätkuda kuu keskpaigani ning isegi sealt edasi.

Kiitsak tõi näiteks, et 2010. aastal oli kogu juuli keskmine 21,8 kraadi ja 2011. aastal 20,3 kraadi, väga kuumal 2018. aastal ka ligi 20 kraadi.

lmateenistuse teatel on kuumus muutnud kõikjal Eestis ilma ohtlikuks. Kogu Eestile antud teise taseme hoiatus tähendab, et esineb tavatuid ilmastikunähtusi ja tuleb olla väga tähelepanelik ja jälgi pidevalt ilmaprognoosi. Samuti tuleb olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud, ja järgida kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Metsade tuleohtlikkus on Kesk- ja Ida-Eestis kohati suur või äärmiselt suur.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kas
Kas

Taimi Paljak on puhkusel, et ilmaennustuses nii palju mööda pannakse ja need nii mittemidagiütlevad on – mingid praktikandid seal tööl või? Ilmaennustused kõlavad peaaegu iga päev umbes nii – päeval paistab päike ja öösel kuu…

Suvitaja
Suvitaja

Mulle küll meeldib paljajalu bikiinides ringi joosta ja suve nautida! Mida te kurdate, nagunii on meil siin Eestis enamjagu aega si.. suusailm! Tundke suvest parem rõõmu!

Vastik kuumus
Vastik kuumus

Väga vastik kuum suvi ja vihkan seda vastikut kõrvetavat päikest.

Vastik kuumus
Vastik kuumus

Soe kliima on nii vastikult talumatu.

Nigeeria
Nigeeria

Isegi kliima toetab EL-i poliitikat migratsiooni alal. Kõiki aafriklasi rõõmustab soe ilm Eestis.

Chr
Chr

Rõõm, puhas rõõm 🙂

wpDiscuz