Sünoptik: erakordne kuumus võib väldata ka juuli teisel poolel

BNS

Palavad ilmad meelitavad inimesed randa. Foto: Arvo Tarmula

Ilmateenistuse sünoptiku Kairo Kiitsaku kinnitusel näitavad ilmaandmed, et suur suvekuumus lähiajal ei taandu, vaid pigem võib väldata ka juuli teisel poolel.

„Juuli esimese nädala seisuga on Eesti ööpäevane keskmine õhutemperatuur lausa 22,1 kraadi. Piirkonniti on keskmised veel kõrgemad,” kirjutas Kiitsak sotsiaalmeedias.

Tema sõnu võib praeguste mudelite arvutuste järgi kuumus jätkuda kuu keskpaigani ning isegi sealt edasi.

Kiitsak tõi näiteks, et 2010. aastal oli kogu juuli keskmine 21,8 kraadi ja 2011. aastal 20,3 kraadi, väga kuumal 2018. aastal ka ligi 20 kraadi.

lmateenistuse teatel on kuumus muutnud kõikjal Eestis ilma ohtlikuks. Kogu Eestile antud teise taseme hoiatus tähendab, et esineb tavatuid ilmastikunähtusi ja tuleb olla väga tähelepanelik ja jälgi pidevalt ilmaprognoosi. Samuti tuleb olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud, ja järgida kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Metsade tuleohtlikkus on Kesk- ja Ida-Eestis kohati suur või äärmiselt suur.

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kas
1 aasta tagasi

Taimi Paljak on puhkusel, et ilmaennustuses nii palju mööda pannakse ja need nii mittemidagiütlevad on – mingid praktikandid seal tööl või? Ilmaennustused kõlavad peaaegu iga päev umbes nii – päeval paistab päike ja öösel kuu…

Suvitaja
1 aasta tagasi

Mulle küll meeldib paljajalu bikiinides ringi joosta ja suve nautida! Mida te kurdate, nagunii on meil siin Eestis enamjagu aega si.. suusailm! Tundke suvest parem rõõmu!

Vastik kuumus
1 aasta tagasi

Väga vastik kuum suvi ja vihkan seda vastikut kõrvetavat päikest.

Vastik kuumus
1 aasta tagasi

Soe kliima on nii vastikult talumatu.

Nigeeria
1 aasta tagasi

Isegi kliima toetab EL-i poliitikat migratsiooni alal. Kõiki aafriklasi rõõmustab soe ilm Eestis.

Chr
1 aasta tagasi

Rõõm, puhas rõõm 🙂