10

Rong jõuab Ristile kahe aasta pärast

Lääne Elu

info@le.ee

Rong Turba jaamas. Foto: Arvo Tarmula
Rong Turba jaamas. Kahe aasta pärast jõuab rong ka Ristile. Foto: Arvo Tarmula

Valitsus kinnitas tänasel istungil Eesti taaste- ja vastupidavuskava ehk ligi miljardi euro suuruse plaani Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu kasutamiseks. Kava esitatakse Euroopa Komisjonile, kellega jätkuvad läbirääkimised.

Kava järgi on plaanis raudtee Rohukülani valmis ehitada aastaks 2026. Kokku läheb raudtee-ehitus hinnanguliselt maksma 85-100 miljonit eurot. Riigil on plaanis aastatel 2021-2023 rahastada Turba-Risti lõiku taasterahadega. Hinnanguliselt läheb raudtee-ehitus Ristini maksma 34 miljonit eurot. Ehituse täpne hind selgub aasta lõpuks, kui ehitushange on väljakuulutatud

Eesti Raudtee teeb ettevalmistustöid ka järgmiste etappide arendamiseks. 2021. aasta lõpuks on planeeritud kogu projekteerimistöö Rohukülani lõpetada. Risti-Rohuküla raudteelõigu ehitus on plaanitud aastatel 2023-2026 ja taastekava järgi rahastab riik muudest vahenditest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
noh
noh

Siis veel 4aastat ja oleme juba Taeblas, seejärel veel 4 aastat ja olemegi Haapsalus, nagu valimiste tsükkel. Ja siis see susla liigub ikka mingi 100km tunnis ,mis on selleks ajaks juba nagu keskaeg.

riho
riho

jah

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Keegi vaevugi mõtlema mis selle raudtee ekspluatatsioon maksab? Sama nutune nagu Rail Baltic !

Eino
Eino

Parem see, kui baltic

Jaak
Jaak

Maanteedel sõit läheb tasuliseks ja autod maksu alla ning kütuseaktsiis kõrgemaks-nii hakkadki raudteed kasutama. Riik saab raha raudtee korrashoiuks ja täidab ka euroliidu rohepööret.

Hmm
Hmm

Ilus unistus

einoh
einoh

see on poliitpropakanda, sel viisil remonditakse ka külakoole, mis aasta-paari pärast kinni pannakse. Häälte nimel ei ole kahju ühestki sendist maksurahast.

Tiid
Tiid

Asuküla laste mänguväljak

Jaan
Jaan

Unistage edasi, ei seda juhtu enam kunagi. Muidugi sellega mõnus jälle valijaid lollitada. Ei usu enam neid lubadusi.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Turbani juba ehitati. Küll saab ka järgmine jupp valmis.

wpDiscuz