Lihulas peeti 50 osalejaga laste ja noorte kergejõustikuõhtu

Metsküla algkooli noored sportlased koos võistluste kohtunikega. Foto: Pille Kaisel

Viimased aastad on saanud traditsiooniks Lihula gümnaasiumi staadionil peetavad kergejõustikuõhtud, kus osales 50 noorsportlast.

Kõige nooremate, 7-8 aastaste tüdrukute 60 meetri jooksu võitis Johanna Tšekenjuk ajaga 11,1. Trennikaaslane Ketely Alpius kaotas talle vaid kümnedikuga. Lisete Suurväli oli kolmas, talle mõõtsid kohtunikud ajaks 11.8. Kaks kiiremat õpivad Lihula gümnaasiumis, Lisete aga Metsküla algkoolis.

400 meetri jooksu kiireim oli aga just Liisbeth, korraliku ajaga 1.45. Teiseks jooksis end Johanna ja kolmandaks Ketely. Ajad neile 2.00 ja 2.03.

Sama vanad poisid pidasid maha samuti pingelised võistlused. 60 meetri ja 400 meetri jooksudes võidutses äsja Lihula lasteaia lõpetanud Kaarel Tšekenjuk. Ajad 11,5 ja 1.53. Lühikeses sprindis oli teine Metsküla algkooli poiss Karl Laos ajaga 11.6 ja kolmas Kert Kukk Lihula gümnaasiumist 12,3-ga. 400 meetris oli teine Lihula lasteaia poiss Rico Kasela 2.10.  Kaugushüppe võitis Pärtel Lepp Metskülast, tulemusega 2.62, vaid kahe sentimeetriga kaotas talle Kaarel. Kolmas oli Karl tulemusega 2.50.

9-10-aastaste tüdrukute 60 meetri kolmikvõit tuli Lihula kooli. Marleen Lend sai ajaks 10,8, Emma Lobjakas 11,2 ja Lotte Lomp 11.4.

Poiste sprindis olid kaks kiiremat Lihula poisid Marius Põld jooksis aja alla 10 sekundi-9,8. Järgnes Remo Tomingas ajaga 10,7. Sama ajaga oli kolmas Vesse Alanurm Metsküla algkoolist. Ka kaugushüppes võidutses Marius, siin talle tulemuseks 3.44. Tema koolivend Karl-Markus Kärp lendas 3.01 ja Vesse 2.98. Vesse võttis aga võidu 400 meetri jooksus ajaga 1.20. Teine oli Jürgen Vald ajaga 1.27 ja kolmas Ruud Laos ajaga 1.36.

Kaugushüppes vahetasid kaks kiiremat aga kohad. Ketely lendas 2.87 ja Johanna 2.84. Kõmsi algkooli tüdruk Liisbeth Vridolin oli kolmas tulemusega 2.64.

Kõige rohkem lapsi tuli starti 11-12 aastaste vanuseklassis, kokku 15. Tüdrukute kolmel alal olid kõik erinevad võitjad. 60 meetris võitis Vivia Aruots, aeg 9,7, 400 meetris Kertu Kärp aeg 1.28 ja kaugushüppes Radele Kanter 3.48. Kõik kolm õpivad Lihula koolis. Lühikeses sprindis oli teine Radele 9,8-ga ja kolmas Tereesa Lepp Metsküla koolist aeg 10.0. Pikas sprindis oli aga teine Vivia, kes sai ajaks 1.32. Kolmandaks jooksis enda Kõmsi kooli tüdruk Viktoria Hein ajaga 1.32. Kaugushüppes sai teise tulemuse Vivia-3.12 ja kolmanda Miia Ulm Metsküla koolist- 3.05.

Poiste võistluses võttis kaks esikohta Lihula poiss Henry Kurnim- 60 meetrit läbis ta 9,4-ga ja kaugust hüppas 3.49. Kõigil aladel oli aga kolme hulgas Metsküla spordipoiss Kaur Alanurm. Ta võitis 400 meetrit 1.24-ga, kauguses oli teine-3.34 ja 60 meetri jooksus kolmas 9,8. Lihula kooli poiss Eenok Arpiainen jooksis end 60 meetris teiseks ajaga 9,7. Elmo Linno hüppas kaugust 2.58 ja oli sellega kolmas. 400 meetrit kattis ta ajaga 1.35 ja oli teine, tema koolivend Alfred Froude White aga ajaga 2.04 kolmas.

13-14-aastaste neidude hulgas võitis kaks esikohta Elisabeth Kelder. 60 meetrit jooksis ta 9,2 ja 400 meetrit 1.26-ga. Tema õpib Kõmsi algkoolis.

Poiste hulgas tegid vägeva võistluse Oliver Viil Metskülast, ning Simo Linno ja Sten Viidemaa Lihula gümnaaisumist. Oliver ja Sten jooksid 60 meetrit 8,9-ga. 400 meetris sai Oliver ajaks 1.23, kaugust hüppas aga Sten koguni 4.27. Simo kattis 400 meetrit veel 1.27-ga.

17-18-aastaste hulgas sai Marleen Põld 60 meetri jookss ajaks 8,9 ja 400 meetris 1.17.
Nüüd on noored lõunaläänlased peatselt stardis Läänemaa koolide meistrivõistlustel ja Pärnumaa TV10 olümpiastardi etappidel.

Noorsportlastele viisid võitluse läbi treener Jaanus Getreu ja kauane Lihula gümnaasiumi õpetaja Väino Põld.