17

Raudtee ehitamine võib alata juba sügisel

Rongiootaja Turbas. Foto: Urmas Lauri

Rongiootaja Turbas. Peagi jõuab rong ka Haapsalule lähemale. Foto: Urmas Lauri

Lõppenud on kolm Eesti Raudtee projekteerimishanget raudtee ehituseks Turbast Saunjani ehk Haapsalu piirini.

SA Läänemaa raudtee projektijuht Rein Riisalu ütles, et sel aastal on plaanis välja kuulutada veel projekteerimishanked Saunjast Haapsaluni ja Haapsalust Rohukülani. Järgmine projekteerimishange kuulutatakse välja juunis või juulis.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
En.
En.

Väga hea foto artikli päises! 🙂 Internet on fotosid täis, kuid sellist rongiootaja pilti jalge ees lõppevate rööbastega pole veel näinud. Võiks N.Geografikule pakkuda…. Aga ühe raudteega seotud ettepaneku tahaks ka teha. Kas ei saaks raudtee kõrvale kohe kergliiklusteed ehitada? Ääsmäe-Rohuküla maanteel käib katkematu autoralli. See kergliiklustee, mis asub maantee ääres, päästab vaid otsasõidust aga muud rattasõiduhüved – suhteline rahu ja kenake linnulaul (nagu praegu raudteetammil) – jäävad kättesaamatuks.

Foto
Foto

meenutab Auswitschi.

En.
En.

To Foto: Ei tea, pole Auswitschis käinud. Aga kui veel pilti vaadata, jätab relsside lõppu tähistav euroalus ikka eriti boheemliku mulje. Isegi mõni välismaine pildinägija vast taipab, et tegu on pooliku raudtee-ehituse, mitte projektijärgse lõppjaamaga.

Jaanus
Jaanus

Raudteed tahaks küll kui refi “krokodillid” riigieelarvet ära ei nudi ja Rail Balticu ehitus viimast ei võta…

Pamp
Pamp

Küll Autorollotaja sealt pool ikka vasakule paneb ……

naine
naine

rong on väga mugav sõiduvahend, oleks väga hea kui Haapsalu ja Tallinna vahel rong liiguks….

Eino
Eino

Tööl oleks pealinnas tõesti hea käia. Iga aastaga on pealinnas need ummikud aina hullemad . Ennem jõuad juba rongiga koju tagasi, kui autoga üldse pealinna piirile.

Kadri
Kadri

Tänu sinusugustele penskaritele need ummikud ju tulevad , roheline ammu põleb , ss vaadatakse käigukangi nuppu , et kuhu tuleks lükata .

Kadri on
Kadri on

võhik liikluses. Seda näitab tema kommentaar.

113
113

need ei ole penskarid kes ummikuid tekitavad vaid need nokad nutisõltlased ,kui foori all seisad siis vaata vähe ringi mis toimub ,mitte käigukangi ei vahita vaid seda vaa telefoni .

Asunik
Asunik

Aru ma ei saa- riigil raha pole aga paari mehe märg unenägu on vaja nui neljaks valmis teha.

Eino
Eino

Ma olin ka algul natuke vastu sellele, aga kui siin väikelinnas töö otsa sai, siis nüüd olen teist meelt. Ja buss on ka pidevalt ummikutes kinni. Rong on isegi päris ok lahendus

Abcmas
Abcmas

Asunik juba hommikul sees!?

Asunikule
Asunikule

Sa ei hakkagi aru saama. Kumb oled, kas ümberasuja või viinapudel?

eriti
eriti

vajalik on see haapsalu rohuküla lõik, kus peetrike hakkab sõitma

naaskel
naaskel

Ma kardan et ta tuleb.Oleks tore.

Ega
Ega

Refid aru kaotanud pole, et hakkavad raudteed ehitama, kui laste huviharidust ja pillimehi on vaja koondada- see on karilaiu ja suklese mäng enne valimisi, näis kaua neil lastakse veel rahadega laiata.

wpDiscuz