11

Kohus jättis Nõva kooli uuesti õiguskaitseta

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva koolimaja. Foto: Urmas Lauri

Nõva koolimaja. Foto: Urmas Lauri

Tallinna ringkonnakohus võttis Nõva koolilt juba teist korda õiguskaitse, mis keelas Lääne-Nigula vallal sulgeda tulevast sügisest Nõva kooli 7.–9. klass.

Õiguskaitse tühistamist nõudiski Lääne-Nigula vald, kes tahab Nõva kooli muuta tulevast sügisest kuueklassiliseks. Ringkonnakohus rahuldas valla nõude.

Kohus jäi koolilt teist korda õiguskaitset võttes seisukohale, et Nõva kooli kolme lapsevanema õigus otsustada oma laste haridustee üle ei tähenda ilmtingimata laste õigust jätkata haridusteed samas koolis, kus õpilasi napib ja kulutused on suured.

Kohtuasi Lääne-Nigula valla ja kolme Nõva kooli lapsevanema vahel on siiski veel pooleli.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ivan Orav
Ivan Orav

vot sellised otsused näitavadki et mingit rahva huvides eksisteerivat eesti riiki pole olemas. See niinimetataud õiguriike ekristeerib paberil et Kaljulaiu sugused buratiinod saaksid kõnet pidada. Nii kaua kui talupojad hangudega tooppeale ei lähe on kõugil poogen. Sinna kulka kuuluvad ka härrad Helmed kahjuks .

õige
õige

hakake linna kolima juba

Nõva metsa tädi Maali
Nõva metsa tädi Maali

Tunnen kaasa L-Nigula vallajuhtidele , kes mitmendat aastat peavad tegelema Nõva osavallaga ja selle õelate elanikega. Teen ettepaneku valla ametnike elu lihtsustamiseks pöörduda Rahandusministeeriumi Lääne talituse , mida juhib vallavolikogu esimees N.Suur , poole , et asutuses töötav KOV -i nõunik aitaks valla haldusüksuse piiride muutmist korraldada.

Palun
Palun

Palun enam mitte kunagi kirjutada Nõva koolist ja Lääneranna vallast.

Tõesti või?
Tõesti või?

Siis tuleks “Lääne Elu” täiega kinni panna, kuna peale Nõva Kooli enam palju muid müügiartikleid polegi. Kes seda punapropagandat ikka loeb.

Huviline
Huviline

No nüüd on lõplikult selge see, et Lääne-Nigula vald on käitunud korrektselt ja see jant kooli ümber saab läbi. Mõne vanema kius teiste koolide arvel peab lõppema. Pröökajaid see muidugi vaevalt veenab, aga nende kommentaare saame peagi lugeda. Andke minna!

Re: Huviline
Re: Huviline

Lugeda ei oska või? Selgelt kirjas, et 15 päeva jooksul saab otsuse vaidlustada.

lapsevanem Karand
lapsevanem Karand

..saab, aga ei vaidlustata…ja ka siis otsus ei muutuks.

kohalikud
kohalikud

elanikud on ainult valimisteks, vali keda tahes , saad ikka seenelise

kõik
kõik

konventeeritakse rahaks siin riigis, aated on kadunud, toimub meeletu urbaniseerumine, see on lõpp

Vallavalitsus
Vallavalitsus

on elanike vaenulik, kool kinni, inimesed minema. Oma rahva vastu kohtus käia on äärmiselt alatu ja nõme, selleks on juba kulunud tuhandeid eurosid. Ärikad ruulivad, kinnisvara on vaja kätte saada. Loodan, et nõvakad ei anna alla, väiksemaski kohas on koole peetud. Kooli raha kasutamise sisse peaksid õigusorganid vaatama, midagi poel seal puhas

wpDiscuz