11

Tiina Lobja Tarraste kohtuotsusest: oleme kõik nördinud

Neljapäeval mõisteti Lihulas veresauna korraldanud Mikk Tarraste 20 aastaks vangi. Foto: Malle-Liisa Raigla

Lihula kultuurikeskuse juhataja Tiina Lobja ütles neljapäeva õhtul saates „Ringvaade”, et Lihula inimesed on aasta eest Lihulas veresauna korraldanud Mikk Tarraste kohtuotsuses nördinud.

Kohus otsustas neljapäeval, et saadab Lihulas veresauna korraldanud Mikk Tarraste 20 aastaks trellide taha.

„Pidasime Eestit õigusriigiks,” ütles Lobja. Tema meelest oleks pidanud Tarraste saama eluaegse karistuse. „Surmanuhtlust meil ju ei ole,” täpsustas ta.

Lobja rääkis, et oli mõni päev tagasi kannatanutega rääkinud ja jõudnud ühiselt arusaamisele, et kui Tarraste eluaegset ei saa, siis kes veel peaks saama. „20 aastat on paras katsumus, aga Mikk Tarraste on väärt eluaegset,” ütles Lobja.

Möödunud aasta 6. juuni öösel toimunud sündmused raputasid Lobja sõnul kogu Lihula kogukonda. „Olime hirmul, õnnetud. Me ei osanud oma tunnetega toime tulla,” rääkis Lobja. „Me ei ole harjunud, et meil sellised asjad juhtuvad.”

Aasta eest tappis Mikk Tarraste Lihula lähistel kaks inimest, põhjustas kahele väikelapsele jäädavaid tervisekahjusid, vigastas mitmeid ja seadis ohtu loendamatul hulgal inimeste elu.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
viloloog
viloloog

Oo, telestaar!

Lääne Elu
Lääne Elu

Tõenäosus et Tarraste eluaegse saab on väike, heal juhul saab kõrgemalt kohtult 5 aastat juurde ja kõik.

Huvitav
Huvitav

? 25 või, millise paragrahvi järgi saab määrata 25a?

Arvos
Arvos

Prokurör on tasemel, kaebab edasi ja ikka eluaegse poole!

kodanik
kodanik

Hea et rahvas kohtuotsuseid ei saa teha. Igati loogiline otsus, tavaliselt saavad tapjad-mõrtsukad korrumpeerunud Eesti kohtult üli-leebed karistused.

Agu
Agu

Mis seal head on? Ennem peaksite ikka mõtlema, kui sellisel teemal tulete arvamust avaldama. Tapatöö ei juhtunud kogemata, vaid tahtlikult + alkoholijoove.Tehke see endale kõigepealt selgeks!!!

Stalin
Stalin

ah et arvamust tohib avaldada ainult selleks valitud isik nagu Agu?…kes on muidugi peensusteni teadlik asjaoludest…

Agu
Agu

Valesti saate aru ju! Aga ma leiam, et sellise tundliku teema puhul ei ole õiglane kurjategijat kuidagi leebemalt kohelda. Mingeid asjaolusid seal polnud. Jõi täis end ja tappis inimesi. Mida siin veel arutada ja õigustada on, seda ma ei mõista?

Para Doks
Para Doks

Ja milline siis oleks õiglane karistus? Veritasu? Kaks korda järjest maha lasta? Kas siis hakkaks kellelgi kergem?

Mhmh
Mhmh

Eesmärk pole ju kellegi olemist kergendada, vaid sotsiopaadist mõrvar tema elu lõpuni isoleerida, et välistada uute kuritegude sooritamist. Sotsiopaadid on juba nihkes “katusega” sündinud. Suurel osal sotsiopaatidest õnnestub elada ühtki kuritegu sooritamata, aga Tarraste hingel on juba mõrvad. Kuna sotsiopaadil puudub häbi-, süü- ja piinlikkustunne, südametunnistus ja võime kaasa tunda ja kahetseda, siis tema “paranemine” pole küll mitte kuidagi võimalik. Nii on.

Agu
Agu

?

wpDiscuz