Sünde oli taas vähem kui surmasid, rahvaarvu kasvatab sisseränne

Statistikaameti täpsustatud andmete alusel oli 1. jaanuaril 2021 Eesti rahvaarv 1 330 068, mis on 1179 inimest rohkem kui aasta varem*. Loomuliku iibe tõttu vähenes rahvaarv mullu 2602 inimese võrra, kuid positiivne rändesaldo suurendas seda 3782 inimese võrra.

Eelmisel aastal sündis 13 209 last, mis on 890 võrra vähem kui aasta varem. Statistikaameti juhtivanalüütik Ethel Maasingu sõnul langes sündimus eelkõige nooremates vanuserühmades. „Keskmine sünnituste arv langes igas sünnitusealiste naiste vanuserühmas, kõige enam aga 25–29-aastaste seas. Võrreldes varasemaga sündis rohkem neljandaid ja viiendaid, samas vähenes esimeste, teise ning kolmandate laste arv,“ täpsustas Maasing.

Eelmisel aastal suri 15 811 inimest, mis on 410 võrra rohkem kui aasta varem. Surmade arv tervikuna oli veidi suurem kui kümnel varasemal aastal, mil aastane surmade arv püsis 15 200–15 800 vahel.

„Sündide ja surmade vahe ehk loomulik iive oli praegusest madalam viimati 2005. aastal. Enne seda oli iive aga veelgi madalam, näiteks 1994. aastal vähenes rahvaarv selle tõttu enam kui 8000 inimese võrra,“ ütles Maasing. Maakondade võrdluses püsib aastaid kestnud trend, mille kohaselt oli iive taas positiivne Harjumaal ja Tartumaal, negatiivne aga teistes maakondades. „Selgelt eristus negatiivse iibe poolest Ida-Virumaa, kus on võrreldes teiste maakondadega sünnitusealiste naiste osakaal väiksem ning rahvastik vananev,“ lisas juhtivanalüütik.

Eestisse asus elama 16 209 inimest ja siit lahkus 12 427 inimest ehk välisrände saldo oli juba kuuendat aastat positiivne. Võrreldes aasta varasemaga* oli sisseränne väiksem 1963 inimese ning väljaränne 374 inimese võrra. Nii sisse- kui ka väljarändajate hulgas oli kõige rohkem Eesti kodanikke, kuid esimest korda pärast 2016. aastat oli eestlaste rändesaldo negatiivne. Riigist lahkus 6920, aga tagasi tuli 5900 Eesti kodanikku.

Kõige rohkem liiguti endiselt Eesti ja Soome vahel, ent üle kolme aasta on rändesaldo põhjanaabritega negatiivne ehk Eestist lahkus Soome rohkem inimesi, kui sealt siia sisse rändas.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
14 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Anjuta
2 aastat tagasi

Keegi ei soovi siia ebakindlasse, piirangutega, inimesi lahterdavasse, vägivaldsesse, maailma lapsi sünnitada!!!!! ;( Euroopaliitu astumine oli ette teada viga!!!! Noored valisid, et oleks lihtsam piire ületada. Kas see oli seda väärt?Oleme nukud keda puuakse ja lastakse. Ainult vaenu õhutamine. Eestil läks vist varem liiga hästi….Iga 12a tagant on mingi majandus langus välja mõeldud. Nii kurb, sellist absurdset riigikogu pole enne näinud. Mingit austust enam. Loodan, et keegi selle elu ilma ultimaatumiteta taastab,olgu Inimesed vabad ja jälle rõõmsad!!! NB: Vaadake palju põhjustab tubakas surmasi aastas al 2000 Eestis! Arvatakse, et 2030a on juba 10000 inimest. Covid-19 oli surmasi 2020a 201 inimest.… Loe rohkem »

mötiskleja
2 aastat tagasi

teeme siis kommunismi ajastu kohaselt, läbi lillede, võõrliigid tulevad oma õiguste ja ebakultuursena ja sõõvad või ajavad kohalikud liigid välja

Huvitav
2 aastat tagasi

Üks inimene kirjutas siin, et elab Mustamäel ja naabriteks on neegrid. Teevad kõva lärmi öösel ja päeval. Kommentaar on ära kustutatud. Huvitav mis seal keelatut oli?

Lutikas
2 aastat tagasi

Venekeelsete arv kasvab nagu kuldsetel 70 ja 80-ndatel. Haapsaluski on viimaste aastatega mitusada venekeelset sisse rännanud.

Agu
2 aastat tagasi
Reply to  Lutikas

see on halb jah. Aga egas kui need varastama kipuvad, siis ei tohi ju mitte midagi teha, isegi kaitsevägi peab oma vormiriietust häbenema, kui venkudel pidupäev on.

Eino
2 aastat tagasi

Ei huvita noori see eestlane ja Eestimaa, ega selle tulevik. Väljasurev rahvus. Kui mitu aastat möödub, et eestlane omal maal vähemusrahvuseks jääb? 50?

Kummaline maailm
2 aastat tagasi
Reply to  Eino

Põle nagu mõtet selle eestluse pärast nii väga põdeda. Mõni nüüd muidugi hüppab toolilt, kuid nt Šveitsi rahvusriigiks ei peeta. Seal on 4 riigikeelt ning elavad koos mitut etnilist grupp ja religiooni esindavad inimesed. Ja elavad paganama hästi!

Hmm
2 aastat tagasi

Miks sa meid kellegiga võrdlema pead? See ongi probleem, et ei oska ise olla, vaid ikka näe see elab nii ja teine naa. Kahju, et enesemääramisest aru ei saada. Eestluse pärast peaks, aga vägagi muretsema, selle nimel on isegi verd valatud. Eestlus ei ole mitte midagi halba, poleks seda “vabastajate ja kultuuritoojate” aega vahepeal olnud, siis poleks meie maa nii ära lagastatud ka ja rikkus oleks hoopis teise mõistega ,kui praegu on.

Kummaline maailm
2 aastat tagasi
Reply to  Hmm

Veidi pentsik, kuidas meil tähtsustatakse üle rahvust ja rahvuslust. Kui sa oleksid näiteks sündinud eestlase asemel hoopis prantslaseks või rootslaseks? Mis siis? Elu mokas?
Eks enamik suuri sõdu ja konflikte ole toimunud ikka rahvaste vahel. Üks rahvas peab end teisest paremaks ja … kallale.

Hmm
2 aastat tagasi

Ma ei tea, kuskohas te üles olete kasvanud, et te oma rahvust ja maad maha salgate. Olete endale ilusa muinasjutumaailma välja mõelnud. Pidage meeles, et sisserändajatega tekib alati suuri probleeme. Alati! Näiteid pole isegi vaja kaugelt otsida. Vaadake kasvõi kuritegude statistikat. Tuhandetes on erinevus kohaliku ja sisserännanu vahel. Võõras ei hooli sinu maast ja kommetest, ta tuleb ju alati mingi omakadu põhjusega. Pealegi mina küml ei taha, et Eesti muutuks mingi segapudru riigiks nagu lääne euroopas näha võib. Ja mingit sõda eestllane ei alusta teise riigi vastu, võite täitsa rahulik olla.

Kummaline maailm
2 aastat tagasi
Reply to  Hmm

Ei ole ma kusagil oma rahvust maha salanud, kuid rinda kummi ajada pole ka põhjust.
Ameerika ja Austraalia elanikud on kõik sisserännanute järeltulijad. Kas neis riikides on siis asjad väga halvasti? Pigem vastupidi. Kui Euroopa ja üksikud Aasia riigid välja arvata, siis enamikes valdavalt põlisasukadega asustatud riikides on probleeme rohkem ja elatustase madalam.
Kui moslemid siin märatsema kipuvad, siis oleme neid riiki lubades ise vea teinud. Läänest pärit kristlaste vastu aga ei tohiks meil midagi olla.

Hmm
2 aastat tagasi

Sul võib õigus olla, aga ma ainult ei mõista, et miks peaks kristlasest lääne eurooplane meie maale elama tahtma tulla? Isegi aafrika poisid eriti ei taha, aga sunniviisil peavad lihtsalt.

Tohoh
2 aastat tagasi

Kas teie olete kommunist? Vot kommuniste mina ei salli.