6

Algkooli ehituselt tuli välja kaks granaati

Algkooli ehituselt välja tulnud kaks käsigranaati. Foto: Päästeamet

Algkooli ehituselt välja tulnud kaks käsigranaati. Foto: Päästeamet

Algkooli ehitustööde käigus tuli pööningult välja kaks kaks käsigranaati RGD-33.

Algkooli ehituse objektijuht Kaspar Varend ütles, et ehitajad leidsid granaadid pööningult soojustuskihi seest, konstruktsiooni alt. „Granaadid olid hästi ärapeidetud. Lammutustööde käigus nad välja ei tulnud, vaid koorusid välja, kui hakkasime ehitust ette valmistama,” ütles Varend.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pook
Pook

No aga mida imestada. Haabsalu praegune algkool oli kommunistliku noore partisani Leen Kullmanni nimeline kool. Me ootasime seal iga minut kapitalistlike haide ameeriklaste rünnakut. Poisid olid kohe valmis ameerika tankide vastu neid granaate kasutama. Ka meie poisid olid siis veel noored pioneerid ja komsomoliaktivistid, kes ennastohverdavalt olid valmis oma elu andma nagu seda tegi radist, kommunistlik noor Leen Kullmann.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Kas on kindel, et need puhtad läikivad eksemplarid pole õppegranaadid? Kirjutage, päästeametnikud, kui teada saate.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Ups! Mu esimene komment polnud mõeldud Pookile, ehkki algul hakkasin küll mõtlema, miks ma Leen Kuulmani hoopis Cheri tänavalt mäletan? Ja kes see Jakob Kunder siis oli? Aga kindlalt meenub, kuidas Albert Kariste oma sõjaseiklusi pioneeridele jutustamas käis l Kk aulas. Granaatidest.

pinn
pinn

Karistega oli see konks, et mida rohkem jõi, seda rohkem granaate kinni püüdis! Kas ta tegelikult ka midagi püüdis, ei tea keegi!

Ehitaja
Ehitaja

Need ehk ongi needsamad granaadid, mis Kariste Luki all kinni püüdis.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Kariste pidanuks siis valel poolel olema ju! 😛 Aga miks ma pööninguleius õppegranaate kahtlustasin, tuleneb sellest, et nad ei paista 2. MS aegsed vaid hilisemad (ja miks neid just kooli pööningule peideti on üldse arusaamatu?). Ka on Haapsalus pretsedent, kus aastakümneid muuseumi fondis vedelenud õppegranaat osutus ehtsaks granaadiks. Õppegranaate kuskilt pihta panna olnuks nõukaajal realistlikum. Need läikisidki niimoodi värskelt.

wpDiscuz