15

Läänemaa pooltasuta bussisõit reisijate arvu ei muutnud

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Tasuta bussisõidu eesmärk, et veerand tööl käijaist sõidaks tööle bussiga, pole täitunud. Foto: Andra Kirna

Tasuta bussisõidu eesmärk, et veerand tööl käijaist sõidaks tööle bussiga, pole täitunud. Foto: Andra Kirna

Mõne aja eest avaldatud riigikontrolli analüüs andis tasuta ühistranspordile üsna kriitilise hinnangu, ka Läänemaal pole bussisõitjate arv kuigivõrd tõusnud.

Riigikontroll jõudis 2017.–2019. aasta maakondlikku bussitransporti analüüsides seisukohale, et maakonnaliinidel tasuta sõiduvõimaluse eesmärki – suunata neljandik tööl käijatest kasutama ühistransporti – 2019. aasta lõpuks ei saavutatud. Eelmine aasta koos koroonapiirangute ja hirmudega tõi kaasa veel täiendava tagasilöögi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
just nimelt
just nimelt

et pool tasuta, põhiliinid valdade vahel puha tasulised

Hmm
Hmm

misasja,ei ole ju!

Tont
Tont

Huvitav,miks ma tasuta näiteks viina ja vorsti võtta ei tohi ?Ilmas pole tasuta asju,teised lihtsalt maksavad selle oma maksudest kinni. Ainult tripperi sain ma noorena tasuta….

Jjj
Jjj

võid võtta küll, kui südametunnistuse järgi samas väärtuses tööd teed! Meie maal pole see veel siiani päris õnnestunud, kuigi üritati. Kas igatsete kommunismi? Infoks teile, et see ei toimi nii, teoorias küll, aga mitte päriselus

Läänlane
Läänlane

Justkui tasuta, aga liine jäi vähemaks! Ega sellise graafiku järgi ikka päeva ei plaani.
Küll sõitjaid oleks kui graafik oleks tihedam ja näiteks nr 3 bussi on samamoodi nädalavahetustel vaja!
Täiesti mõttetu projekt, terves maakonnas kehtib tasuta sõit ainult veerandil alast!!

Anti
Anti

See “tasuta” on vaid lollitamiseks. Kui kolm tundi tuleb järgmist linnaliinibussi oodata siis saab varsti liinid sulgeda. Kes seda kolmetunniste vahedega bussi ootama hakkab. Likvideerime … ja seetõttu, et rahvas ei tahtnud, sõitjaid polnud.

ukj
ukj

Maal käies on alates 3 tunnist paras vahe.

Eduard
Eduard

Mina olen ühe korra tasuta sõitnud. Väga meeldiv oli.

Koll
Koll

Arvata on ,et see tasuta bussisõit saab läbi.😂😂😂

Jjj
Jjj

See on jah huvitav, et selline jama mõeldi välja. Hirmutavalt palju on aga tegelasi, kelle meelt selline mõttetu teema mõjutama hakkab just valimise päeval.

inge
inge

muidugi ei ole sõitjaid kui riikliku poliitika tulemusena on ettevõtted kinni pandud ja inimesed küüditatud. Aga aertikkel on kirjutataud sellisel toonil et inimene on süüdi et bussiga ei sõida. Järelduvalt pole bussiliiklust tarvis.

Sass S
Sass S

Küll sõidaks kui Kullamaale ka mõni tasuta liin läheks .

Misasja
Misasja

Miks peaks Kullamaalt kuskile tasuta sõitma, mingi oluline koht maailma mõistes või?

Sass S
Sass S

no jah

Jüri
Jüri

Oleks kindlasti rohkem kasutajaid,kui poleks seda koroonat,ise olin varempidevkasutaja,viimase aasta jooksul kasutasin vaid suvel ja sedagi vaid siis,kui muidu ei saanud. Piirangute ajal ei olegi põhjust kuskile minna-kõik asutused ju suletud! Toidupoodi saab jalgsi ka

wpDiscuz