42

Enim on koroonaviirusega nakatunuid Haapsalus

Koroonaproovi andmise järjekord Haapsalus. Foto: Malle-Liisa Raigla

Koroonaproovi andmise järjekord Haapsalus. Foto: Malle-Liisa Raigla

Koroonaviirus ei näita Läänemaal vaibumise märke, nakatumine järjest kasvab – teisipäev tõi uue rekordi, kui positiivse koroonaproovi andis 39 inimest.

Kokku on teisipäeva ja kolmapäevaga lisandunud 55 uut nakatanut. Analüüsiti 345 läänlase proove ehk positiivseks osutus 15,94 protsenti võetud proovidest. Läänemaal on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta 1282, Eestis keskmiselt on näit üle 1500.

Terviseameti andmetel on viimase kümne päevaga lisandunud Läänemaale 194 koroonaviirusega nakatunut, kellest 18 ei ela tegelikult Läänemaal. Sama aja jooksul on lähikontaktsena isolatsiooni määratud 286 läänlast.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Harald
Harald

Täna õhtusel kontrollkäigul Kastani Ostukeskuses avastatud 1 maskieiraja naisterahvas, soovis osta lilli Sünnipäevalapsele… 🤪 Palju õnne

Ploodu
Ploodu

Kahju lillede saajast.Häbi maskita naisinimesele.

Just nii.
Just nii.

Eesliini töötajatel vähemalt üks süst käes. Nii ka minul. Ei mõtlegi absoluutselt kovidile. Ja see viib elus edasi

ohh
ohh

kas sa seda vaktsiini tagajärgi ei kartnud? Läksid riskima, äkki veab alu lotos. Nii või?

Teele.
Teele.

Ei mina karda midagi. Vaktsiin, nagu vaktsiin ikka.

Agu
Agu

muud vaktsiinid on pikkade aastate arendamise tulemusel saadud, nii ei saa väita, et vaktsiin nagu vaktsiin ikka. Kas te ei ole lugenud viimaste päevade probleeme nende covid vaktsiinide kohta? Eks nad ühed kiirustatud “ravimid” on ja nii lihtsameelselt suhtumine asjasse pole vist päris õige. Teie enda tervis on mängus ja seda raha eest ei osta eriti.

Pelsot
Pelsot

Inimesed, ärge kartke koroonat!

nojah
nojah

kartma peab, aga mitte nii paaniliselt, see küll õige. Üks tuttav ütles, et haiglad pidid tühjad olema, no seda ma ka ei usu.

Ploodu
Ploodu

Tee endale selgeks,mis haigus see on ja kuidas piinab. Ehk ajad ise hoopis sussid püsti-haigla ei päästa!!Kelke vaevaks haiglasse tahad trügida-kui ise ei oska hoiduda nakatumisest.Peaksid jääma koju- seda “olematut” pödema-saad siis karistuse.

Varsti
Varsti

on tiir peal.

Valdo
Valdo

Nii see on, kuna linnast pole maapakku rahvas läinud. See näitab, et hirm viiruse ees hakkab taanduma ja paanikakülvajad on vähemuses.
Kaunist päeva soovides Valdo.

Aadu
Aadu

Miks ma pean oma kodunt ära minema ?

hmm
hmm

sa siis viirust ei karda või?

Nii on
Nii on

Kuid ma pole veel kuulnud, et need mitteuskujad oleks arstidele koroonaosakonda appi läinud. Teeme neile üleskutse. Ma ka ei karda koroonat kuid ma väldin seda haigust ja ei vea laiali.

Hmm
Hmm

kui nad ei usu, kuhu nad appi siis peaksid minema!?

ei nad lähe
ei nad lähe

Jajah, väidavad lisaks, et haiglad pidavat meil ju tühjad olema, kõik puha väljamõeldis. Ogarusel pole ju piire.

Chr
Chr

Kuigi ise sellest gripp-covidist väga miskit ei arva, siis oleks õige kui riik/terviseamet keelduks maski mittekandjate või muul moel koostööd mitte tegevate inimeste ravist, kes haigestuma peaksid…

Sama meedet peaks kohaldama ka erinevate haiguste ( rota jms) vaktsiinivastatste hulgas.

Kui keegi arvab, et arstidest targem, las siis “naudib” võimalikke tagajärgi.

Valdur-Heldur
Valdur-Heldur

Täiesti nõus Chr arvamusega. Tehku endile kodukas,pangu sinna enda andmed kirja ja see võiks olla ka vabastus selle maski kandmiseks. Saavad tõendada,et lollus annab kuulikindluse ja mingit ravi ei vaja.
Aga paraku on sellised targad esimesed,kes haiglasse jooksevad

näide olemas
näide olemas

Selge näide ju olemas seal Mulgimaa hooldekodus, kus viiruseeitajad ja maskivastased omaenese tarkuses toimetasid. Nüüd seal totaalne haigusepesa ja inimesed surevad reas.

Misasja
Misasja

Kuskohast selline statistika on võetud, et maskivastased esimesena haiglasse jooksevad? Täitsa huupi pakud ju inimene! Kas teiearust eeskujulikud maskikandjad raskelt haigesgs jäädes, keelduvad haiglaravist? Absurd

Miralda
Miralda

Et jäävad haigeGs kohe, siis kole küll!

Jess
Jess

Peab tänulik olema, et teiesuguse mõttelaadiga inimesed otsustajate hulka ei kuulu.

Agu
Agu

Küsimus sulle kodanik Chr. Kui kaua on sinul plaanitud maski kanda? Nii kaua kui vaja vastus võib tähendada ka sada aastat

Chr
Chr

Nii kaua, kuni olen kindel, et seda jama teistele s.h vanematele ei vii! Asi ei ole viiruse kartuses, vaid vastutuses.

Agu
Agu

Selles sa ei saa enam ju mitte kunagi kindel olla.

Uudu
Uudu

Ja kui keegi keeldub parteisse astumast, siis jätame ta samuti arstiabist ilma.

kindel värk
kindel värk

uudu, miks keeldud?Kui sa pole ilus, tark,rikas või staar, siis on sul mingi peidetud väärtus, millest sul endal aimugi pole, et nad sind tahavad. Minu soovitus-astu tsunfti. see on nagu ütlus,et kaks kärbest ühe hoobiga.

Uudu
Uudu

Ah et saan siis korraga punase ja valge pileti, passi

las naudib
las naudib

Haiglaravile sattuvad tavaliselt need, kes on eriti raskes seisundis, kergemate sümptomitega patsiendid saadetakse koju. Kui kodus tervis halveneb, siis kutsutakse kiirabi, tavaliselt nende poolt, kes on haigestunu kõrval. Kas sa jätaksid väljakutse tegemata kui tead, et on tegemist mitteuskujaga või vaktsiinivastasega?-kahtlen veidi, aga mine sa tea võibolla lasemegi teisel piinelda, et las “naudib” nüüd. Muidugi võib see meie kangelane panna endale käepaela, et mitte elustada. Kõik ei ole nii lihtne kui me vahel kirjutame ning meie tõeline olemus avaldub siis kui peame olukorraga silmitsi seisma.

Nojah, aga
Nojah, aga

Noh, siis peaks maksudest ka vabastama, sest, kui abi ei anta, milleks makse maksta onju?

haapsallane
haapsallane

…kuid endiselt on ka Haapsalus teemaks, et haigust ei ole olemas. Mitteuskujad lubavad endale värvikat, kuid solvavat sõnavalangut inimeste suunal, kes väga ootavad, et see pandeemia juba lõpu leiaks.

Nojah, aga
Nojah, aga

kuidas, te kujutate ette endale, mismoodi see pandeemia lõpu leiab. Ükspäev viirus kaob lihtsalt ära või? EI kao ju kuhugile, see on võimatu. Gripp pole ka mitte kuhugile kadunud. Keerulisem küsimus iseendale on hoopis see, et kui kaua sa seda maski kannad? Terve elu või? Kui vaktsiin sada protsenti ei kaitse ja mask ka sada protsenti ei kaitse, kas istud ülejäänud elu koduseinte vahel ainult? Selles on küsimus. Inimesed millegipärast loodavad, et viirus läheb homme kuhugile ära

haapsallane
haapsallane

Pandeemia peaks lõpu leidma selliselt, et viirus taandub,muutub nõrgemaks- EI KAO kuskile.Pole isegi arvanud seda!!! Me oleme elanud ja jääme elama baktetite, viiruste, seente ehket väga paljude mikroorgsnismide keskele, sest see on osa elust. Oluline on see, et haigustekitajad ei domineeriks selliselt, et tekiks globaalne tervisekriis!!!
Ja mida see gripp jälle siia puutub???
Oma elukutse valikust ja tööst sõltuvalt kannan maski ajani, mil pensionile lähen.
Olen uhke, et saan inimesi aidata.
Inimesed on väsinud ja loodavad, et viirus TAANDUB!

Nojah, aga
Nojah, aga

kas gripp ei olegi üks koroona versioonidest!?

haapsallane
haapsallane

Hispaania gripipandeemiast olete midagi lugenud-kuulnud? Ohvriks oli 40 miljonit inimest. Ülemiste hingamisteede kaebused talvisel perioodil ei ole üldjuhul gripp. Tõeline diagnoositud gripp võib olla väga koormav, ka surmav. Tänu vaktsiinidele on ka selle levimus vähenenud.

Nojah, aga
Nojah, aga

muidugi olen kuulnud, see võttis lühikese ajaga nii palju maha. Siit ka järgmine küsimus, mille kuradi pärast selle covidiga siis nii suur paanika üles aetakse? Hispaania omaga võrreldes pole see ju mitte kui midagi

haapsallane
haapsallane

Eks aeg näitab, kuidas keegi hetkel maailmas möllava viirusega individuaalselt kokku puutub või põrkub.
Mõni ei usu praegu ega hakka ka ilmselt tulevikus uskuma haigustekitaja tõsidusse.
Head tervist Teile!

kindel värk
kindel värk
Mul läks täna hommikul uni silmast ja mõtlesin, et vaatan mida teise kandi rahvas ka kirjutab. Lugesin Irja Lutsari artikli “kulutame liiga palju aega vakstsiinivastaste peale” ja silma jäi üks kommentaar,kus kirjutati: Muide, huvitav fakt- mu isa käis hiljuti südamearsti juures ja küsis seal, et kas ta peaks end vaktsineerima. Arst muheles ja vastas, et no mida teile öelda, ma ise lähen täna õhtul telerisse vaktsiinist rääkima. Ei, ma ei arva et praegused vaktsiinid head on, ise ma vaktsiini saanud pole ja ootan uusi vaktsiine. Aga ma ei saa seda televiisoris öelda. Õhtul kui talt küsiti et kas olete vaktsineeritud… Loe rohkem »
kindel värk
kindel värk

Nojah, kuda võtta.Mina isiklikulrt arvan, et nad on omavahel sugulased,perenimega viirus, aga nagu mõni poogib õunapuule ploomi oksi, et saaks ühelt puult mitut vilja ja siis mõistata, kas see on ploomipuu või õunapuu…

kindel värk
kindel värk

Ole tänatud, et sul vaatamata kõigele, mis maamunal hetkel toimub jätkub ikka veel jõudu ning tahtmist inimesi aidata..kui sa tohtriamtit silmas pead. Ja kui sa juhtumisi keevitaja oled, siis on ka see tänuväärne tegevus.Peaasi, et tegijal ikka sära silmis, vaatamata kõigele, mis nörritab.

Jess
Jess

Sära silmis ja mask ees. See viib edasi!

Leenu
Leenu

Karta on, et ei kao see viirus kuhugi. Kuid loodan, et nõrgeneb

wpDiscuz