6

Hannes Rumm: poolvabad valimised märtsis 1990

Hannes Rumm. Foto: Arvo Tarmula

Hannes Rumm. Foto: Arvo Tarmula

Kirjutasin Haapsalus elavale 75aastasele tädile ja küsisin, kas ta mäletab, kelle poolt hääletas 18. märtsil 1990. aastal Eesti NSV Ülemnõukogu valimistel.

„Meie hääletasime Andres Ammase poolt,” vastas tädi kohe enda ja abikaasa nimel. „Ammas oli suur eestimeelne mees, kes oskas oma seisukohti alati hästi põhjendada. Ja asutas ajalehe Lääne Elu,” lisas ta põhjenduseks.

Märtsis 1990 toimunud valimised meenusid põhjusel, et otsisin infot tänavuse suure juubeli kohta, möödub ju tänavu 20. augustil 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. See on üks neist päevist, mis on igale kaasaegsele inimesele eluks ajaks mällu sööbinud ning mille kõik hiljem sündinud on ajalootunnis põhjalikult selgeks õppinud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Meeli
Meeli

poolkõvad artiklid

kodanik
kodanik

Ma vaikselt lootsin, et Rumm kaob Lääne Elust koos Karnauga. Aga ei kadunud.

Tegelikult
Tegelikult

Miks peaks? Hannes Rumm kirjutab väga hästi! Kui ei meeldi, võiksid ise koos oma kamraadidega LE kommentaariumist kaduda!

parteitu
parteitu

umbrohi ei kao lihtsalt, sellest lahtisaamiseks on vaja ausate inimeste visa tööd!

Peter
Peter

Seda iseseisvuspäeva pole enam vaja, vahepealsed rummid on siia laga tekitanud, mille pärazt peaks häbi olema. Väga häbi.

Hellat
Hellat

Sinul võibolla küll

wpDiscuz