60

Poed karmistasid maskikandmise korda

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Hoiatus Rannarootsi Selveri uksel on tõsine – maskita ei teenindata. Teispäeva hommikul ühtegi katmata näoga ostjat silma ei hakanud. Urmas Lauri

Hoiatus Rannarootsi Selveri uksel on tõsine – maskita ei teenindata. Teispäeva hommikul ühtegi katmata näoga ostjat silma ei hakanud. Urmas Lauri

Selverisse teisipäevast enam maskita ei pääse, sõnakuulmatud saadab turvamees ukselt tagasi.

Teisipäeva hommikul Rannarootsi Selverisse suunduv naine tõmbas käigu pealt kätte erksiniseid kummikindaid. Soliidses eas paar sättis maske ette juba aegsasti enne ukseni jõudmist, kuigi sellest, et maskita poodi ei pääse, ei teadnud nad midagi. „Ammu oleks pidanud see kord olema,” ütles Jaak. Oma perekonnanime ta lehte ei tahtnud, kuid oli meelsasti nõus vestlema. „Haapsalu rahvas on väga mõistlik. Harva, kui keegi maski ette ei pane,” ütles ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jälle
Jälle

üks palagan käimas. Seekord globalistide korraldatud. .

Lugeja
Lugeja

Pigem siis globalismi vastaste korraldatud… globalistid taotlevad võimalikult vaba liikumist üle terve maailma.

hmm
hmm

mitte ainult, globaliseerimine ei tähenda alati vaba liikumist. Hetkel tähendab globalist ikkagi püüet saavutada kontroll globaalselt igasuguste inimgruppide üle. Neid panna tegema seda, mis kasusaajale vajalik on. Umbes nii.

maskita
maskita

no kui soovitakse kliente valida ja mittesobivad välja visata, siis järelikult on neil raha ja kasumit üleküllaga ning pole vaja haliseda, et valitsus peaks toetusi maksma. Mis toetusi, kui kaupmees hakkab valima, millise kliendi raha tal kõlbab vastu võtta ja millise mitte. Kõik sellised kliente valivad ettevõtjad peaks valitsus koheselt kõigist abiplaanidest maha tõmbama.
Ja miks käib kisa ainult selle maski ümbes, samas kui 2 m vahe hoidmisest ei taha keegi midagi teada. Sellega ei tegele kusagil poes ükski turvamees, et teeks märkuse muttidele, kes nelja jalaga selga ronivad.

Maakas
Maakas

Selveris saab ka nii käia, et mingisugust teenendust polegi vaja. Selleks on iseteenenduskassad. Nii et, kui keegi tahab “tähti närida” ja ikka ilma maskita minna, siis võimalus on. Õigem oleks teade: Maskita sisenemine keelatud.

Linlane
Linlane

Ei saa aru, et eeskirju karmistatakse ka väljas, kuidas lubatakse korraldada Selveri juures laata? Seal eiratakse reegleid igati.

Ever
Ever

Kui nõuavad las siis ka jagavad uksel maske, panen ette. Paljudes poodides seda ei tehta, kuigi sildid on üleval. Kes nõuab see ka makssb, maski eest ma mõttlen

Veiko
Veiko

Esiteks kui sa lähed poodi siis sa lähed VÕÕRALE territooriumile.Ja seal on sätestatud seisekorra eeskirjad. Iga mats ei sea võõrale omandile eeskirju. Kauplused saavad ka ise valida keda nad teenindavad See on nende õigus , nagu sul on õigus valida .Nii lihtne see ongi.

No
No

Sa oled kukkunud väga kõrgelt ju ,

Agu
Agu

ah kohe sisekorraeeskirjad. :DDD ennem leiva ostmist pead mõõrustiku läbi lugema jah? Pole see mingi territoorium, toidukauplus on leiva vahendaja inimeseni, võttes vahelt teenustasu. Eesti riik peab tagama ilma takistusteta söögi ja joogivee kättesaadavuse onma kodanikele. See pole nii must ja valge, et olen külas ainuke toidupood ja teenindan, keda tahan! Igal poel on riigiga omad lepingud eraldi tehtud eriolukordade jaoks, isetegevus on piiratud. Õpi poiss ennem, kui kirjutama “tarkusi” tuled!

väike narr
väike narr

siseeeskirjad võivad neil ju olla, aga miks nad siis avalikult kuulutavad tervele ilmale, et klient on kuningas ja kliendil on alati õigus.

Toslem
Toslem

Klient on siis kuningas, kui käitub kuninglikult ja kliendil ei ole alati õigus. Eksida võivad kõik.

Taadu
Taadu

to väike narr, see loosung kehtis 90 ndatel, elu ja riigikord on vahepeal muutunud

Teine naine
Teine naine

Sa ära väga palju mõtle, see ei tule sul kuigi hästi välja

Nojah
Nojah

miks, väga õige ettepaneku tegi ju!

mask
mask

See mask on ikka möeldud sinu ja teiste kaitseks,mitte niisama lõbu pärast.Endal peab alati mask kaasas olema.On sellest nii raske aru saada või??????

Misasja
Misasja

kas mask on maailmas ära hoidnud nakatumisi, või lõpetanud viiruse leviku? Ei ole ju. Millest te kirjutate tarkpea?

Harald
Harald

On veel paar rahva algatust ja ideed, mida peaks tegema maski eitajatega aga neid ei julge siin kirja panna kuna muidu süüdistatakse genotsiidis ja lastakse töölt lahti kuigi 1 aasta on jäänud ja hakkaksin saama pensioni riigi käest kui muidugi ennem katku ei sure, sest maks on läbi…

Agu
Agu

Nuh siis on lootust. Jääme ootama

Harald
Harald

Maski eitajad peaksid olema likvideeritavad kohustuslikus korras kogukonna poolt
Loodame et selline määrus nüüd ka kiiresti vastu võetakse

Tõnis
Tõnis

Miks Lihula Konsum ei täida valitsuse korraldust
ja ei ole siiani oma istekohti pinki ära viinud.
Seal päris tihti kogunevad kohalikud parmud
ja teised bussi ootajad.

Harald
Harald

LIHULA pole Läänemaa ja on isoleeritud urgas, sealt katk välja ei levi kuna Kasari jõgi on looduslik tõke

hmm
hmm

aa miks sa seda siin küsid jääb arusaamatuks!? See pole üldsegi lihula konsumi infotuba!

Tont
Tont

Kui on valitsuse korraldus,siis seda tuleb täita ja jutul lõpp. Rikkujatest peaks tegema registri ning kui koroona kallal on,ravigu kodus keldris end ise. Haigla garaažis võiks ainult paar klistiiri teha,kui kellelgi aega on. 🐏

nojah, aga
nojah, aga

aga, kui ma seda valitsust ei austa ja ei soovi teha täpselt nii nagu keegi seal neist heaks arvab, et mida siis teha?

mask
mask

Siis istu kodus ja turvalisem köikidel teistel.

Juta
Juta

Hea teada. Siis vähemalt ohutum koht Haapsalus, kus oma toidu ostetud saan.

ehh
ehh

internetist saad kõige ohutumalt ju, kui ohtu kardad. Selveri veebipoest!

hmm
hmm

pugeja Harald, ise veel ekre valija, aga nüüd juba uued tuuled uus valitsus keda kiita. Kahepersegaolend vot kes sa oled.

Mida asja
Mida asja

nüüd ei saa ma Haraldist aru? Ise kiidad heaks kui maskivastaseid kurikaga pekstaks, aga siis kui inimene näeb probleemi pinkidel kogunevatel inimestel, kus puudub turvaline kaugus jne, siis hakkab vastu haukuma!? Tõesti kergelt aeglane, kahtlustasin juba ammu.

wpDiscuz