16

Kallas: Eestis on sisuliselt eriolukord

Avatar

BNS

Kaja Kallas. Foto: Arvo Tarmula
Kaja Kallas. Foto: Arvo Tarmula

Kuigi eriolukorda ei ole välja kuulutatud, on Eestis sisuliselt eriolukord, ütles peaminister Kaja Kallas.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on kehtestanud väga karmid piirangud, mis on suuremad kui eelmise aasta kevadel. Kallas märkis, et pärast eelmise aasta kevadet on seadusi muudetud nii, et valitsus saab kehtestada piiranguid ilma eriolukorda välja kuulutama.

„Meil on sisuliselt eriolukord,” ütles Kallas. „Viiruse levik on plahvatuslikult kõrge, seetõtu peame kõik ennast piirama. Märtsikuu tuleb väga raske.”

Kallas toonitas, et piirangud on kehtestatud viiruse leviku piiramiseks ning võimalik on kehtestada veel karmimad piirangud kuni liikumispiiranguteni välja.

Peaministri sõnul on riik suurendanud järelevalvet piirangute täitmise, sealhulgas ka  maskiandmise kohustuse üle. Järelevalvet on kavas veelgi suurendada.

Kallas kinnitas, et kohad, kus piirangutest kinni ei peeta, pannakse kinni ilma igasuguse kompensatsioonita.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tont
Tont

See eriolukord oleks ammu pidanud olema nagu Lätis. Ja mis kasu on uutest piirangutest,kui paljud vanugi ei täitnud ?? Politsei on nagu jõuluvana -jagab,jagab maske,aga rikkujaid ei trahvi. Varsti hakkab kondoome jagama….🙄

Tohoh
Tohoh

Lätis elavad kiluvargad. Kas teie tahate, et me kõik oleksime kiluvargad? Mina küll ei taha varas olla!

hmm
hmm

“VIIRUSE LEVIK ON PLAHVATUSLIKULT KÕRGE” , “TÖÖD,LEIBA,VABADUST”, “HURRAA”… aidake palun veel loosungeid välja mõelda, millega paraadile minna

olukord
olukord

meenutab 40-dat aasta tagust stsenaariumi, kus tblade asemel on meil covid, tiblade poolt pukki pandud barbaruse valitsuse asemel praegune revolutsiooniline

see
see

rõõmustab teda väga

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Olukord või mitte aga see mis toimub vaktsineerimise ümber näitab meie riigi võimetust .
Kas keegi oskab vastata kellel on õigus-vaktsiine ei jätku peab juurde kiiresti tellima aga tellida ei saa kuna laod on vaktsiini täis ??
Siiani pidasin ennast täiearuliseks aga nüüd neid uudiseid lugedes …. ?

Mõtleja
Mõtleja

Dr Jolleri avalikust vastusest pr peaministrile selgub, et vaktsiinide tarne logistika on nn jumala juhatada jäetud! Töötasu aga võtavad selle töö eest maapealsed asjapulgad!

Miralda
Miralda

Ainult poolearuline peab ennast täiearuliseks!

Agu
Agu

Ja teie peate ennast poolearuliseks? Palju mööda ei panegi

Valdo
Valdo

Jõudu meile.
T. Valdo

Wiki triki
Wiki triki

Täitsa JOKK – OKK (ka jokk või j.o.k.k.) on lühend fraasist “juriidiliselt on kõik korrektne”, mida kasutatakse sellise käitumise, tehingu või otsuse kohta, mis on teostatud küll seaduse n-ö tähe kohaselt ja/või mida võidakse seadustega õigustada, ent mille vastavus õiglusele, kodanike au- või õiglustundele on küsitav.[

2. kodanik
2. kodanik

Kuhu on kadunud dr. Randpere, kes kõike teab ja veidi Rootsi mudelist räägiks?

Jaak
Jaak

Valitsus ei julge eriolukorda välja kuulutada, sest siis peab hakkama vastutust kandma. Praegu on džotile visatud turvamehed, teenindajad jt, kel on siiski piiratud õigused korra nõudmisel.

Ainult
Ainult

ähvardused…

Agu
Agu

seltsimees Miralda, ärge unustage, et te ise oletegi ju sotsdemokraatide valija! Või püüate sisse sulanduda ja head nägu teha siin jututoas?

Miralda
Miralda

Mis tähendab jagada? Krdi sotsid, muudkui jagama, tehke ise ka midagi enne kui jagama hakkate!

wpDiscuz