17

Algkooli remont algab sel kuul

Haapsalu linna algkool. Foto: Arvo Tarmula
Haapsalu linna algkool. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnaalgkooli remont algab Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu sõnul tõenäoliselt veel sel kuul.

Mäesalu ütles, et järgmisel nädalal on plaanis teha ehitajaga esimene töö koosolek.

Mäesalu lisas, et koolimaja remont peab valmis saama käesoleva aasta lõpuks. „See on ehitaja vastutus, kuidas ta ehitusgraafiku sätib,” ütles Mäesalu.

Algkooli hakkab remontima ettevõte Bauest ja see läheb maksma 2,5 miljonit eurot. Summale lisandub 150–200 000 eurot sisustuse hankimiseks. Haapsalu algkool kolis oma majast Kuuse tänava koolimajja juba septembri lõpus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Uskumatu.
Uskumatu.

Alles remont algab?? Issever. Uus õppeaasta algab juba septembrist. Jõuab siis valmis septembriks?

nojah, aga
nojah, aga

mis te optimist arvate, et koroona annab septembris loa kõigil kenasti kooli minna või!? Ise käite värisedes maskid ees, aga nüüd siin vihasena kärkimas, et mis kus, kõik peavad saama sellesse kooli. Silmakirjalikkus ja mitmepalgelisus ning võibolla mittearusaamine, et mis üleüldse toimub on teie nimi!

ei jõua
ei jõua

Aasta jooksul kirjutatakse. Käivad lapsed praegu Kuuse tänaval, saavad ka septembris hakkama. Ootame ilusat kooliremonti vanalinnas!! ;;))

Veebe
Veebe

Kui ei jõua septembriks, siis jõuab hiljem. Maailmalõpp ei ole ju!?

Pamp
Pamp

Milleks remont nii vana majaga teha? See maja on arust ja ajast igivana. Miks peavad tänapäeval lapsed õppima vanas hallitanud majas? Ma isegi käisin seal kunagi ja mulle ei meeldinud tol ajalgi. Rõvedalt kitsas piiratud koridoridega ja üliväiksete klassidega. Tänapäeva koolid on sellised nagu uus põhikool ja uus Taebla kool, kus lastele meeldib. Nõuanne lapsevanematele sinna oma lapsi mitte panna.

Kodanik
Kodanik

Uue põhikooli klassid on suht väikesed 😂 algkooli omadest suuremad küll ei ole.

just
just

,sellepärast tehaksegi remont, et ta on igivana. Maja on väärikas ja jääb linna. Kindlasti sinna kooli, kahtlustete!!!!

Georg
Georg

Keegi teab, miks seda remonti siis juba oktoobris ei saanud alustada? 5 kuud seisis maja lihtsalt tühi ilma mingi tegevuseta ja pärast on ehitajal hull tempo peal, ning ikka ei jõua tähtajaks valmis. Tundub kummaline, ehk on mingi mõistlik selgitus sellele?

hmm
hmm

Aga miks see teid huvitab, kes millal mida jõuab ja miks ei ole nii tehtud?

kodanik
kodanik

Ei võigi küsida, kuidas maksumaksja raha kulutatakse? Kaheksa aastat on selle koolimaja ehitust lubatud. 5 kadunud kuud tähendab seda, et 1.septembril 2021 lapsed sellesse majja õppima ei lähe. Said aru, tainapea?

hmm
hmm

misiis, kui ei lähe, lähevad natuke hiljem. Tähtis on ju, et remont kvaliteetselt valmis saaks või ei ole see oluline? Kui palju teie rahakotist need 5″kadunud” kuud maksma läksid siis, oleks huvitav täitsa teada? Tainapeaks võite ennast ise nimetada muidu, lugedes teie kommentaare siinsete artiklite all, siis oleks see sobiv nimetus justnimelt teile!

Georg
Georg

Sest praegu toimuv tundub lv ametnike äpardus olevat, kui sellel mingit ratsionaalset selgitust pole.
Alustanud tegevustega aegsasti ja lapsed oleks 01.september 2021 saanud remonditud koolis alustada.
Nüüd? Alustame hilja ja on ehitaja mure kuidas aasta lõpuks tööd tehtud saaks. Tegijatele on otsustajate tegevusetuse tõttu vähem aega jäetud.

hmm
hmm

eks tähtaega lükatakse edasi sel juhul. Pole probleemi ju, või ma ei saa aru. Teise kooliga lükkus ka edasi, midagi ei juhtunud ju. Jääb arusaamatuks see muretsemine. See pole mingi külma ja nälja küsimus ju!

Sorts
Sorts

On sul lühike mälu? Ei saanud ju kool kooliaasta alguseks 1. septembriks valmis. Kas linnavalitsus tõesti ei saa aru, et kool algab igal aastal 1. septembril. Algkooli ehitus oli ammugi teada, siis miks seda tahtlikult venitati? Kui ehitushange välja kuulutati, siis saanuks ju ehituse lõpptähtajaks sisse kirjutada ka kuupäeva – 15. august, mitte majandusaasta lõpu 31. detsembri. Mõtleb keegi ka seal linnavalitsuses? Või planeerib Sukles hoopiski kooli lindi läbilõikamise päeva enne valimisi?

ahsoo
ahsoo

Sa sorts õpi lugema!

Georg
Georg

See on tõesti hea, et sul aega on 🙂

hmm
hmm

pole ju mõtet kiirustada nii hullupööra, tõmmelda siia sinna. Rahulikult tuleb võtta, sest haud tuleb nagunii sel ajal, kui ta tuleb, sinna ei saa ise midagi teha.

wpDiscuz