Läänemaa kaotas aastaga 208 elanikku

Graafik: Regina Lepmets

Läänemaa omavalitsustest vähenes mullu rahvaarv vaid Haapsalu linnas, samal ajal kui Lääne-Nigulas ja Vormsil tuli elanikke juurde.

Aastaga vähenes Haapsalus elanike arv 175 inimese võrra, selle aasta 1. jaanuari seisuga jäi Haapsalus 13 000 elanikust puudu üks inimene.

Lääne-Nigula vallas tõusis rahvaarv kahe ja Vormsil kümne inimese võrra. Lääneranna vallas vähenes aga elanike arv 45 inimese võrra.

Aastaga vähenes Läänemaal koos Lääneranna vallaga rahvaarv 208 inimese võrra – seda on vähem kui varasematel aastatel. Näiteks 2019. aasta jooksul kaotasid neli omavalitsust kokku 462 inimest.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

28 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Juss
1 aasta tagasi

Vasak-äärmuslaste juhitud Läänemaa ei saagi elanikkonna kasvu loota….

Misasja
1 aasta tagasi
Reply to  Juss

Ja teie kui keskerakonna valija, arvate, et see on parempoolne jõud!? Eksite härra!

Mõte
1 aasta tagasi
Reply to  Juss

Kas oskate nimetada maakonda, kus elanike arv kasvab jõudsalt? V.a. Harjumaa.

Töövõtja
1 aasta tagasi

Kuni siinsed hotellid kui põhitööandjad palka ei suurenda, jääbki iive negatiivseks. Noored panevad ju kohe pealinna ja soome poole ajama kui pass taskus.

Mõte
1 aasta tagasi
Reply to  Töövõtja

Läänemaal hotellid põhilised tööandjad? On teil käepärast link Läänemaa tööhõivest? Väga tahaksin ka tutvuda. Ja noorte liikumist siduda hotellides töötamisega on ka ikka väga meelevaldne. Noored võiksid ja peaksidki kõige pealt minema laia ilma õppima ja kogemusi saama ja siis haritutena kaasa tuua tarku töökohti. Või soovite, et kõik Haapsalu gümnaasiumi lõpetajad asuksid kohe kõrgepalgaliste toateenijatena kohalikesse hotellidesse paigale?

viimane kustuab tule
1 aasta tagasi

Tallinn neelab kõik alla, sinna on värsket verd vaja suurtes kogustes.

pipi
1 aasta tagasi

läänemaast ongi kujunenud tallinna tõukekeskus

Ristikas
1 aasta tagasi

Midagi pole parata, aga elanikkond väheneb ka surmadega. Või kajastub välja toodud vähenemises ainult elavate inimeste arv, kes mujale kolisid? Ei usu hästi. Haapsalus on see häda, et seal on vähe töökohti ja nigelad palgad ning Tallinnas tööl käia liiga kauge. Siis juhtubki, et surnud vanainimese asemele väga kiiresti uut noort elanikku ei tule ning linna elanike arv kahaneb.

Jah
1 aasta tagasi
Reply to  Ristikas

aa võibolla hakkad ettevõtjaks ja parandad natuke seda olukorda!? Pole mõelnud? Vali milline valdkond sulle paremini sobib, vaata kes seda juba teevad. Ürita paremini teha ja ehk õnnestubki sul väikelinn päästa.

Tean küll
1 aasta tagasi

Suurt rolli mängib siin Tallinna sissekirjutamine, et saada sealseid kasulikke hüvesid.

Pamp
1 aasta tagasi

Üürid vaevalt, et kallimad on, kui Tallinnas, aga kinnisvara eest küsitakse küll meeletut hinda. Sai just vaadatud kinnisvara24 kuulutusi. Sadama tänava odavalt ehitatud ridaelamu boxi eest 299 tuhat. Selle papi eest ehitaks ise 6 maja valmis.
1-toalise korteri hind Haapsalu mudalinnas 37 tuhat, 3-toalise eest 79 tuhat.
Natuke palju pole või arvestades olematute töökohtadega ja palkadega?

elisa
1 aasta tagasi

Üürid on kallimad kui Tallinnas. Aga palgad mitte.
Külaliskorterid: + 13

Ah mis
1 aasta tagasi
Reply to  elisa

kolme toaline möbleeritud paneelmajas näiteks maksab 150 eurot kuu. Kus ta siis kallim on kui Tallinnas, odavam ikka.Tuleb rohkem otsida. Ja osta korterit on ju imeodav võrreldes pealinna kinnisvara pakkumistega.

Elisa
1 aasta tagasi
Reply to  Ah mis

150? Linnas ? On 350 €.

paneme õiged pealkirjd
1 aasta tagasi

Läämemaalt küüditati sellel aastal 200 inimest. Mind huvitab see millal halatakse süüdlasi vastutusele võtma, kes seda veretööd siin läbi viivad.

uskmatu-toomas
1 aasta tagasi

Rahvaarv väheneb ja keel hääbub !
Eestlased on üks viriseja ja muretseja rahvas.lapsed muretseme,elamu muretseme jne.isegi oma kuulsad laulud oleme laenanud naabritelt kandlest rääkimata ! Mõtetu on lasta pidevat nutujoru “vaat kust me tule,vaadake mis meiega tehti” sest tegemine kestab siiani!Etteotsas on meil pidevalt inimesed kellel pole rahvast sooja ega külma st.peaasi ise olla kindlustatud !
Selle suure virisemise ja muretsemise asemel peaksime tõdema,et üks kõik kes meil valitsuse eesotsas on ei muutu midagi sest vale,topeltmoraal,kahepalgelisus ruulib nii meil kui mujal maailmas !

kummaline maailm
1 aasta tagasi
Reply to  uskmatu-toomas

Selline on inimese kui liigi olemus – olla nii omakasupüüdlik kui lastakse olla. Võrreldes meiega on autoritaarsetes riikides olukord veelgi hullem. Režiimi ladvik teeb oma rahvaga mis tahab.

juss
1 aasta tagasi
Reply to  uskmatu-toomas

Aga mik sa siin veel oled, piirid on lahti, mine vingumaale!

Ah mis
1 aasta tagasi
Reply to  juss

juss ei lugenud korralikult. Kommenteerija just kirjutas, et ei peaks nii palju vinguma eestlane. Ajagu omi asju korralikult, siis kõik ok.

K.s
1 aasta tagasi

Miinus ainult suureneb selle uue valitsusega…Ennustan massilist Eestlaste väljarännet…

memm
1 aasta tagasi
Reply to  K.s

Tea kuhu nad siis massiliselt rändavad. Kogu maailm on Covidit täis, Eestis on ikka üsna talutav elu, kõik teada -tuntud , minnes võõrasse riiki on palju riske peale epideemia veelgi. Kujutan et, kui keegi rändabki uude riiki elama siis need on enamasti ilma lasteta karjäärihimulised , hea haridusega , vabad ja vallalised.
Praegu ei tohiks küll ükski pereisa kergekäeliselt oma kooliealisi lapsi ja peret hästi läbikaalutlemata Eestist ära viia.

K.s
1 aasta tagasi
Reply to  memm

Et ka lapsed saaksid pättide valitsemisel kardulakoori krõbistada?

Oijah
1 aasta tagasi
Reply to  K.s

Täitsa võimalik jah. Kahju muidugi, aga mis teed.Aga valimistel valivad nagu pimedad lambad seda refi erakonda ja kes üleüldse keskerakonda veel valib, vot seda ma ka ei mõista. Kui keegi siinolijatest keski valija on, siis kui viitsib annaks teada, miks ta seda teeb!? Eestlane võiks minuarust ikka rohkem konservatiivsemat poolt valida nagu Isamaa või siis kasvõi EKRE.

Põliseestlane
1 aasta tagasi
Reply to  Oijah

kere valitsus küll ühtki probleemi ei lahenda, just lõppenud konservatiivne koalitsioon jõudis ikka väga palju ära teha. Loodame, et päris inimesed tulevad valitsusse tagasi!

õnnetu
1 aasta tagasi
Reply to  K.s

Kui ainult Ekrleased lubatust peaks ja massiliselt väljaränned teeks, oleks riik plaju ilusam koht