12

Adam Cullen väikses linnas: Haapsalus on hea hingata

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Adam Cullen. Foto: Urmas Lauri

Minnesotast pärit tõlkijat ja luuletajat Adam Cullenit seob Haapsaluga sellele pühendatud luulekogu „Väikses linnas” ja augustist peale ka päris oma kodu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mina
Mina

See mees võiks korda luua ja häbeneda Ameerikas,mitte tulema siia õpetama,kuidas me peame elama…

Vanekülam
Vanekülam

Aga ainult hingata..

must
must

Eesti naised toovad siia igasuguseid.

elisa
elisa

paljud eesti mehed on niiiii huvitavad … … …

See on
See on

ei tekkinud tahtmist seda intervjuud lugeda, sest lugesin läbi tema kirja peaministrile. Ei saa aru, mis paneb teda arvama, et võib rääkida “kogu Eesti rahva” nimel. Jälle keegi, kes arvab, et kõiki huvitab kui temal on häbi. Häbenegu omaette.

elisa
elisa

Tere tulemast.
Oodatud on välismaalased, kes räägivad eesti keelt.

miks
miks

te 45 a-l siia elama jäänud ja kodu loonud veteranist seltsimees ivan petrovits kosalapovist midagi ei kirjuta, tal samuti hea hingata panfilovkas

tsahna
tsahna

unistus 2 milj. jeestlasest on täitumas

Jaan
Jaan

Ja mis sul selle vastu on? Räägib sinuga ilusasti eesti keeles.

Enriko
Enriko
Juudid räägivad ka välis-Iisraelis elades asukohamaa keelt. Ega nad seepärast veel ‘indiaanlasteks’ muutu. Piir uustulnuka põlisrahvasse sulandumise ja rahvuse hääbumise vahel (nagu juhtus liivlastega) on habras. Täna just kuulasin netist gaelikeelseid laule. Muinasjutuhõnguline keel ja muinasjutuline maa. Aga kui isegi Hiiumaal tunnistatakse sisserändaja omaks pärast mitmendat põlve, miks peaksid näiteks iirlased idaeurooplasi vaimustusega vastu võtma, isegi kui nood oskaks iiri keelt ja tunneksid end sealmaal mugavalt? Kui kogu maailma fännid Iirimaale koliks, kas see olekski enam Iirimaa? Sama võib küsida Eesti ja Haapsalu kohta. Aga eks palju sõltub konkreetsest tulijast. Mõni oskab ehk ‘muinasmaad’ ja ‘indiaanlasi’ rohkemgi väärtustada kui üleilmastumise… Loe rohkem »
meil
meil

pole midagi ka nende siia jäänud 300000 okupandi vastu, kellest üritame nüüd jeestlasi teha.

Agu
Agu

kes üritab? Kui tahavad, peavad ise üritama, aga enamus, väga suur enaum ei taha, sest wtf

wpDiscuz