14

Eesti Energia loodab murda Lääne-Nigula volikogu vastuseisu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Aulepa tuulepark. Urmas Lauri

Aulepa tuulepark. Urmas Lauri

Eesti Energia plaanib Lääne-Nigula vallas lähiajal kohtumisi nii külaseltside, volikogu fraktsioonide kui ka parteirakukestega, lootes murda vastupanu tuulepargi rajamisplaanile.

„Me oleme kõikidega nõus rääkima, oleme valmis igal ajal kohtuma. Soovime tuulepargi arendamisega kindlasti edasi minna. Oleme planeeringuga sealmaal, et meil on selge, milliseid uuringuid on vaja ning me oleme valmis neid uuringuid läbi viima,” ütles Eesti Energia taastuvenergia arenduse projektijuht Oliver Zereen.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
viloloog
viloloog

Õnneks on valimised lähedal ja seda kardavad nn poliitikud ikka hullult!

Enriko
Enriko

Kas kogu seda energeetikavärki mitte valest otsast ei harutata? Kas tõesti peab tarbija limiidiks olema lõpmatus või on progressi tunnuseks hoopis elektrivajaduse vähenemine? Kui viimast pole sihiks võetudki, tuleb muidugi kogu maa tihedalt tuugenite, tuumajaamade ja jaotusvõrkudega katta ning saaksime kõik särada nagu 300W elektripirnid…

milleks
milleks

omada seda energeetika värki, ostame ju peaaegu kõik muu kraami sisse, ise ei tee enam midagi ja meid pole ka varsti enam olemas, ja libedikud saavad ka ilma elektrita endid rahuldatud

Majaomanik
Majaomanik

Peaasi,et toetused 5. kuupäevaks tulevad!

parim
parim

koht on viimsi küla

Peter
Peter

Võiks nagu asja arutada , mitte kisada. Öelge siis kust me seda elektrit peame saama? Kas olete nõus viskama minema mobiilid ja loobuma igapäevastest harjumustest?

pistik
pistik

ikka seinakontaktist, aga mitte minu kartuli maapealt

Elli
Elli

Kui nad sinu õue selle paneksid, kas siis ka räägid seda juttu?!?

eem
eem

võibolla tuumeenergeetika oleks lahendus!? Ei käi kellegile pinda, eks keegi ikka leiab vinguda, aga reaalselt inimene seda ju ei tunneta ega haista, kui selline jaam kuskil tiksub. Milleks undavaid tuulikuid terve väike maa täis toppida?

to eem
to eem
Saan ma õigesti aru, et ilma irooniata pead heaks lahenduseks tuumaelektrijaama? Elektrijaama, mis toodab aastas mitukümmend tonni radioaktiivseid jäätmeid, mis on kiirgusohtlikud aastakümneid ja aastasadu. Jäätmeid, mis tihti maetakse maha kuna nende ümbertöötlemine on kallis ja keeruline. Kuhu sa neid meie väikses Eestis mataksid või hoiustaksid? Tuumaelektrijaam vajab ka kompetentseid inimesi, kes jaama töös hoiaks. Kas meil Eestis on selliseid? Peale Fukushima tuumaõnnetust 2011 aastal on otsustanud mitmed riigid lähikümnendil tuumaenergiast sellisel kujul loobuda. Päikesepaneelid ja tuulegeneraatorid muutuvad aina tõhusamateks ning nende rikke korral ei ole drastilist ohtu keskkonnale. Nüüd mõtle tuumaelektrijaama rikke peale. Seega mina pooldaks pigem ikka taastuvenergia… Loe rohkem »
no misasja
no misasja

kaasaegsete tuumade lõhustamisega saadav energialahendus ei ole enam mingi fukushima, seda peaks ikka teadma. Aeg ja areng on ikka edasi läinud. Te kirjutate vanade, üle 50 aasta vanuste lahenduste miinuspooltest. 50 aastat inimene on terve pool sajandit, inimkonna areng on selle ajaga ikka väga jõudsalt edasi liikunud.

Agu
Agu

Asi hakkab inetuks minema, inimesed peavad hakkama kogunema jälle. Tartu rahvas lõi tselluloosi mürgitehase kus kurat oma hoovist, kas läänlased sitemat sorti on? Ei usu, tuleb vastu hakata! Andke kasvõi petitsioonile allkiri, kui õue ei viitsi tulla, palun!

1kodanik
1kodanik

Kas vene aeg hakkab tagasi tulema,et mingid tüübid tulevad minu õue kamandama ?? Kuni see nii veel pole, otsustab kohalik kogukond,mida ja kuhu ehitada. 😐

jutuks
jutuks

hea küll, alustame uut ringi, lubame,ostame ära. ähvardame jne. Kas nad pole lugenud, et EU andis suuna, et sellised tuulikud tuleb merre paigutada. Kui läänlased lasevad oma looduskaitselise maakonna ära reostada, siis on siin eluga lõpp.Mingu minema ja ärgu pressigu siia, kuhu pole vaja.

wpDiscuz