Tükike paradiisi mereäärses tänavas, Paapua Uus-Guinea peale selle

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 51

Micha Strauss ehitas lastele puude otsa kaks maja, sellega viis ta täide oma lapsepõlveunistuse. Foto: Urmas Lauri

Micha ja Maria Straussi kodu Haapsalus Väike-Liiva tänavas meenutab Astrid Lindgreni lasteraamatute võlumaailma.

Kõik, kes Väike-Liiva tänavale satuvad, ajavad Strausside maja nähes kaela õieli. Micha ja Maria Straussi kodu kitsas mereäärses tänavas on üks kolmest Läänemaa kauneimast kodust aastal 2020, aga mitte ainult.

See on rohkem kui lihtsalt üks ilus paik, seda on kohe tunda. Strausside kodu on ühekorraga Bullerby ja Segasumma suvila ning väike Soolavarese saar, kus elasid Tjorven, Pootsman ja Mooses. Hüljes hülgeks, aga esialgu veel sündimata bernhardiinikutsikas – ja sünnib ta Poolas – saabub Strausside juurde jõuluks. Koer on üks esimesi asju, millest Strausside üheksa-aastane tütar Gloria Magdalena räägib. Gloria Magdalenal on kolm õde, bernhardiinipõnn on aga poiss.

Micha on sakslane. Maria on eestlane. Münchenis sündinud ja paarikuisena Haapsallu kolitud Gloria Magdalena on natuke mõlemat ja tal on kahju, et ta Saksamaal elatud aega ei mäleta. Tüdruk loodab, et kunagi tuleb see talle meelde. Gloria Magdalena isa Micha on oma lapsepõlvemälestuste ajel ehitanud tütardele puutüvede vahele džunglirada meenutava rippsilla. Puud on küll põhjamaised saared ja jalakad, mitte lõunamaa omad, aga sellest ei ole midagi. Rada on ehtne ja maast mitme meetri kõrgusel asuvad onnid samuti.

Aga mis on sakslasel pistmist džungliga? Ega tavaliselt olegi, aga Micha elu on kõike muud kui tavaline. Micha isa Werner Strauss oli misjonär. Micha sündis ning kasvas üles Paapua Uus-Guineas – Austraalia ja Indoneesia vahel.
...
Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Marget Vatku
3 aastat tagasi

Imetore pere. Müts maha Micha ja Maria ees, et on suutnud sellise kodu ja pere luua. Ja Haapsalul on väga vedanud, et meil on sellised inimesed siin, oma kodulinnas.