Lääne Elu

info@le.ee

Kaia Kanepi. Foto: Kenzo Tribouillard / AFP

Tennisist Kaia Kanepil on selja taga edukas nädal Istanbulis.

Teisipäeval võitis ta 6:1, 6:3, vastaseks Eva Guerrero Alvarez (Hispaania), kolmapäeval 6:2, 6:4, vastaseks Lucie Havlicov (Tšehhi), neljapäeval 6:3, 7:6 (7), vastaseks Andrea Lazaro Garcia (Hispaania), reedel 6:4, 6:2, vastaseks Jaqueline Adina Cristia (Rumeenia).

Täna kohtus 35aastane Kanepi Istanbuli 25000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri finaalis maailma endise teise numbri, 36aastase Vera Zonarevaga (Venemaa) ja võitis 6:3, 6:3. Matš kahe mängija vahel kulges tasavägiselt ja kestis tund ja 36 minutit.

Avaseti võitis Kanepi neljandalt settpallilt. Teises setis jäi Kanepi taha 1:3, kuid võitis siis viis geimi järjest.

Kanepile oli see karjääri 17. ITF-turniiri võit. Eesmärk on ITF-turniiridelt koguda piisavalt punkte, et pääseda 2021. aasta Australian Openi põhitabelisse.