6

Eesti Raudtee kolib Risti jaama uude kohta

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Risti alevikus tehakse raudteekurv lamedamaks ning trass nihkub selle tõttu Tallinna maanteele lähemale. Foto: Urmas Lauri

Risti uus raudteejaam tuleb trassi paremas servas paikneva kuuseheki juurde. Foto: Urmas Lauri

AS Eesti Raudtee on valmis saanud Ellamaa-Risti raudteelõigu eskiislahenduse, millega saab Lääne-Nigula valla veebilehel tutvuda.

Raudteetrass Ellamaalt kuni Ristini kulgema piki ajaloolist raudteetrassi, Läänemaa piires ei ole raudteest ühtegi ülesõitu. Rongid hakkavad sõitma kuni 160 km/h.

...

Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
huvitavam
huvitavam

Kolib kellele lähemale, kellest kaugemale.

Tohoh
Tohoh

Neemele lähemale, Suklesest kaugemale

Ristikas
Ristikas

Väga õige asukoht. Tublid!

Martin
Martin

Artiklisse ei ole tegelikult linki pandutki.
Toimetajal või uudise sisestajal jäi vast hajameelsusest kontrollimata.

Õige link on muidu

https://www.laanenigula.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/U5fxgqEnYPnr/content/id/28909938?redirect=https%3A%2F%2Fwww.laanenigula.ee

mõte
mõte

Pole veel eskiisi näinud aga loodetavasti tekitatakse perroonile hea ligipääs ka autoga nagu see läbi ajaloo ikka on olnud (ja on Turbas). Praegu planeeritav peatuskoht jääb justkui nurga taha, tavapärastest käiguradadest eemale. Teisalt on see isegi hea, sest otse kaupluse vastas üle tee, kus parkla on juba olemas, muutuks kõrge perroon koos varikatuste ja kontaktliiniga asulapildis vist liiga domineerivaks. Kuigi tundub põhimõtteliselt sinna sobivat maantee ja vana raudteejaama läheduse tõttu.

Karl
Karl

Artiklis olev link ei toimi 🙁

wpDiscuz