Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 44 inimest

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3 020 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 44 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 20 inimesel. Ida-Virumaale  laekus 16 uut positiivset testi tulemust, Järvamaale kaks, Lääne-Virumaale üks, Saaremaale üks ja Valgamaale  üks. Kolmel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaale (16 Tallinna) ööpäevaga lisandunud 20 haigusjuhust 11 juhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel. Järvamaale lisandunud juhtumid on seotud töökontaktiga Tallinnas.

Perioodil 22.-23. september lisandunud haigusjuhtudest oli 27 juhul tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on viis aktiivset kollet, millest Kadrioru sünnipäeva koldega on seotud 26, töökoha koldega kuus, perekonna koldega kuus ja  Läänemere gümnaasiumi koldega 27 inimest (19 õpilast ja kaheksa õpetajat). Ida-Tallinna keskhaigla koldes on tänahommikuse seisuga 19 nakatunut (15 töötajat ja neli patsienti).

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1 922 inimest, kellest 247 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud 16 uue juhtumi puhul on kuuel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega,  kolmel juhul nakatuti töökohas,  kolmel juhul läbi tuttavate ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel.  Lääne-Virumaa uue nakatunu puhul on nakatumise asjaolud on veel välja selgitamisel. Kokku on Ida regioonis viis aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, Sillamäe töökoha koldega 12 ja tutvuskonna koldega 30 inimest. Tammiku põhikooli koldes on 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldes viis inimest.  Ida regionaalosakonna jälgimisel on 831 inimest, kellest on haigestunud 159.

Rahvastiku registri alusel Valgamaale laekunud positiivse tulemuse saanud inimene elab tegelikult Tallinnas ning juhtum on üle antud Põhja regionaalosakonnale. Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga kolm kollet – Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut) ja matuse kolle (11 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 187 inimest, kellest 32 on haigestunud.

Saaremaa uus positiivne juhtum on seotud nakatumisega  Kohtla-Järvel, Pärnumaa juhtumi puhul toimus nakatumine Väike-Maarja Päästekoolis toimund võistluse käigus. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 127 inimest, kellest 13 on haigestunud.

Terviseamet paneb südamele: kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid üritustel osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

24. septembri hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel on kaks  patsienti. Koju saadeti üks inimene ning üks patsient viidi üle mitte-Covid osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kuus.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 444 COVID-19 haigusjuhtumit 431 inimesega.

24. septembri seisuga on tervenenud 2 395 inimest. Neist 1 817 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 578 inimese puhul (24,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,82.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Jees
3 aastat tagasi

“Me kõik jääme haigeks, tead seistes laserkiire eees“