8

Läänlane sai koroonadiagnoosi

Külastuskeeld. Foto: SA Kuressaare Haigla
Külastuskeeld. Foto: SA Kuressaare haigla

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 596 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 21 testi tulemus osutus positiivseks.

Neist üks lisandus Läänemaale, kes sai nakkuse pereürituselt. Terviseameti kinnitusel viibib nakatunu ka Läänemaal. “Ürituse kohta me täpsemat infot hetkel ei anna, teeme seda vaid siis kui on vaja epidemioloogilise uuringu jaoks jõuda suurema hulga inimesteni,” ütles terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp.

Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 44 inimest, kelles 10 on haigestunud.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Ida-Virumaale laekus neli uut positiivset testi tulemust, Jõgevamaale üks, Läänemaale üks ja Lääne-Virumaale üks.

Harjumaale (12 Tallinna) ööpäevaga lisandunud 14 haigusjuhust on ühel juhul tegemist Ungarist sisse toodud juhtumiga, kolmel juhul oli tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 11.-12. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahle juhul tegemist sisse toodud haigusega (Venemaa, Ukraina), seitsmel juhul oi tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega, ühel juhul oli nakatumine seotud lasteaiaga ning neljal juhul oli tegemist nakatumisega pere-ja töökontaktide kaudu.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 16, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 21 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna lasteaia koldes on tänahommikuse seisuga nakatunuid kokku kaheksa , neist neli last ja neli täiskasvanut (kolm õpetajat/õpetajaabi ja üks lapsevanem).

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1 004 inimest, kellest 184 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandus neli uut positiivset juhtu ja Lääne-Virumaale üks. Kolmel juhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel välja selgitamisel. Kokku on Ida regioonis kuus aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on tänahommikuse seisuga seotud üheksa isikut (kuus töötajat ja kolm pereliiget) . Sillamäe töökoha koldega on seotud 10 isikut (kuus töötajat ja nelipereliiget). Ida regionaalosakonna jälgimisel on 364 inimest, kellest on haigestunud 68.

Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga kuus kollet – perekondlik nakatumine (kuus inimest), Võru sünnipäev (18 inimest, kellest üks on Lääne regionaalosakonna jälgimisel), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut, viis neist on Lääne regionaalosakonna jälgimisel), tudengite kolle (viis inimest) ja Orava kolle (6 inimest asukohaga Võrumaa ja Tartumaa).Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 323 inimest, kellest 39 on haigestunud.

Terviseamet paneb südamele: Kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid ürituste osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

13. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 420 COVID-19 haigusjuhtumit 407 inimesega.

13. septembri seisuga on tervenenud 2 256 inimest. Neist 1 718 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 538 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 22,80.

Eestis on kokku tehtud ligi 172 000 esmast testi, nendest 2 676 ehk 1,56 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Linlane
Linlane

Ei saa aru, et miks ei tehta piiranguid ööklubidesse, baaridesse jne. kus põhilised nakkusallikad liiguvad, et noored tahavad juua ja lõbutseda, selleks peavad kannatama nii lapsed, keskealised ning vanemad inimesed. Lapsed ei saa kooli ja lasteaeda ning inimesed jälle varsti tööle.

Covid
Covid

Tegelikult ajab see koroona mind juba nutma

ja ja
ja ja

ja kui lapsed jätta koduõppele, tuleb kohe kisa, miks külvate paanikat

To ja ja
To ja ja

See ongi see teema, et igasuguste kisajate pärast ei saa mõistusega asju lahendada.

Juku
Juku

Ja ei lastud rakette?

No
No

Hakkab looma. Minu meelest meil ka tehakse kõik selleks, et see Läänemaale jõuaks. Tegelikult oleks aeg midagi ette võtta, mitte suuremaid numbreid oodata. Ka lapsed peaks praegu vähemalt kaheks nädalaks koju jääma. Selle ajaga selguks nii mõndagi. Aga noh, mida sa tarku õpetad.

Tädi
Tädi

Vaadakem, kuidas ja mis toimub Lätis – ja tehkem järele!

Mati
Mati

Lõpuks ometi. Kaua Sa kaupa vitriinist ikka imetled.

wpDiscuz