23

Enefit Green tahab Lääne-Nigulasse ehitada ülikõrge tuulepargi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Risti rahvas suhtub Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeni lubadustesse umbusklikult. Urmas Lauri

Lääne-Nigula vald on valiku ees – kas anda Enefit Greenile luba rajada valla eriplaneeringuga tuulepark või näidata punast tuld ja riskida riigi eriplaneeringuga.

Valla jah-sõna tooks kaasa kõigi aegade suurima investeeringu, keeraks lahti rahakraani piirkonna arendamiseks ja kergitaks pilvepiirile paar-kolmkümmend hiiglaslikku tuulegeneraatorit.

Eile toimusid tuuleenergia eriplaneeringu koostamise avalikud arutelud Ristil ja Piirsalus. Ristil sattusid nii planeeringu koostajad kui ka tuulepargi arendajad küsimusterahe alla, kuid koosolek sujus siiski rahumeelselt.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass S
Sass S

Või ülikõrgeid vaja , kui Sõnajalad tahtsid väheke kõrgemaid teha siis oli kisa taevani !

einoh
einoh

Need tuulikud on isegi mitmekümne kilomeetri tagant vaadatuna loodusega kokkusobimatud ning võõrad.Kui just peab,siis vähemalt Läämaa pealt ära ja hüpaku merre.Ülikõrged kuna,siis ju sobibki.

ometi
ometi

Madalmaade kõrval ongi tuulepargid meres,ei sega kellegi vaatevälja vms. Err uudiste artikli pealkirjaks ole, et Lääne -Nigulas läks tuliseks.

pakuks
pakuks

hulga tootlikumat tuumajaama ja kohe mitu tükki, niikaua kui seal võimul vastavad seltsimehed tuleks asi ära otsustada, see idee sobib ka koostoimes uue tselluloosi- ja prügipõletustehase ehituse vajadusega

Ott
Ott

Loomulikult võiks teha.

Saatus
Saatus

Suur ja Lõhmus juhivad selle valla ja maakonna kraavi. Tule taevas appi! Inimesed olge targad ja ärge laske sellel sündida!

Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Pompöösne värk – Tillukese Läänemaa igast servast palja silmaga näha. Kas suur ja tugev maakond või omavalitsus laseks teha sellist asja? Läänemaa kinnisvara väärtuse languse on keegi kokku arvutanud? Tartul oli piisavalt jõudu suurtööstusele vastu seista. Tänapäeva tehnoloogiad olla nii arenenud, et ei
saasta, siis seal kus toodangut vajatakse, seal ka toodetagu. Energia puhul on niikuinii olulisem juba stabiliseeriva allika puudumine. Mida rohkem lisandub kõikuvaid tootjaid, seda ebaefektiivsem saab olema kogu süsteem. Neid tuule ja päikeseparke rajatakse praegu rohkem sellepärast, et rohepesu allikatest on need rohkelt rahastatud.

Mardikas
Mardikas

Huvitav,kas ja kui palju maksti nn rohelistele,et need vait oleks ?? Tundub,et Dirhamis,kus taheti paari haiga okeanaariumi teha, jääti maksmata ja okeanaariumi ei tulnud. Seal,kus vihisevad raha (tuule) veskid,ei jaluta varsti enam üksi jänes. Ega turist.Tehku merre !

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Merre ka ei saa teha, hiidlased on vastu, tuulikud pidavat rikkuma merevaadet.

Tuumajaam paha, põlevkivi toss paha, tuulikud pahad, varsti istume pimedas.

Nojah
Nojah

Tuuleenergia on roheline energia. Miks peab rohelistele midagi maksma?

Kaevurite brigadir
Kaevurite brigadir

Kui sa näeksid arvutusi, mis tornide tootmine ja käigushoidmine ressurssi võtab, s.h. põhiliselt tossavat, mõtleksid ümber – vahe on kümnekordne!
Nagu elektriautod- kümme korda kahjulikumad keskkonnale kui bensiiniautod 🙂

Lonni
Lonni

Kuulge,rahvas! Lääne-Nigula vallas,Aulepas ,on ju meil juba TUULEPARK! Kas tõesti meile sellest ühest juba küll ei ole? Arvan,et rikkurid tahavad saada veel rikkamaks,muud seost ma siin ei näe.Meile ei ole ju nendest tuulegeneraatoritest mingit kasu!

Agu
Agu

Mis te arvate kuskohast elekter tuleb? Või te elate ikka veel küünlavalgel?

Tuulegeneraator
Tuulegeneraator

jääb nörgaks, et kaasaja tasemel enegiat toota. “Dekoratsioon ” maastikul on selle asja nimi.

Jajah
Jajah

Aga kustkohast siis elekter tuleb, kui dekoratsioonist ka mitte?

urms
urms

kui kohalikud inimesed saaksid selle eest tasuta elektri ja neid kaasataks protsess ning nad oleksid ka ise omanikud oleks ju kõik väga hästi, Aga seda ju ei tehta.

Agu
Agu

Vaat inimene on selline loom, et kui midagi tasuta annad, siis ta hakkab seda kurjasti ära kasutama. Kommunistlik idee on tei küll ilus, aga reaalses elus asjad nii tegelikult ei toimi kahjuks.

wpDiscuz