8

Juhtkiri: vanajumala selja taga

Lääne Elu

info@le.ee

Joonistanud Ott Vallik.

Mingil põhjusel tundub maarjamaalastele, et elame vanajumala selja taga ja mujal laias ilmas toimuvad suuremad või väiksemad lainetused meid ei puuduta. Peamiselt siiski need, mida me ise oma kodu ukse all näha ei soovi. Head hoovused on aga alati teretulnud.

Paraku on protsessidel oma dünaamika, mis allub sõltuvalt asja või nähtuse iseloomust hoopis teistele reeglitele, olgu selleks siis majandusgeograafia või näiteks massikommunikatsiooni teooria (kuri)tarvitamine. Aga mõnikord lihtsalt inimlik ahnus ja lollus.

Selle taustal tekitab muret demonstratiivselt hooletu ja reaalset ohtu trotsiv käitumine koroonaviiruse suhtes. Kuigi mitte keegi pole väljastanud teadet, et võitlus koroonaviirusega on jõudnud eduka lõpuni ja viirus on alistatud, käituvad massid nii, nagu poleks seda vastikut viirust kunagi eksisteerinudki.

Tõsi – meil siin Läänemaal läks hästi ja haigestunute arv on olnud Eesti üks madalamaid. Läänemaa haigla arstid ja ametnikud on läänlasi vastutustundliku käitumise eest ohtralt kiitnud. Ainult tänu vastutustundlikkusele saime end siin Eestimaa äärel võrreldes mõne muu paigaga üsna turvaliselt tunda. Vaevalt oleks neil päevil keegi tahtnud mõne saarlase nahas olla.

Erinevalt mõnest Eesti paigast on Haapsalu aga üks armastatumaid turismisihtkohti. Siia sõidetakse praegu üle kogu Eesti ja kaugemaltki. Mitte miski ei anna alust eeldada, et viirust meile siia kaasa ei tooda. Piisab ühest nakatunust, et tekiks uus kolle.

Juba mitmendat päeva kirjutatakse meedias inimestest, kes külastasid nakatununa ööklubi ja spaad, käisid kinos ja muudes avalikes kohtades ning viibisid hotelliski. Miks peaksime eeldama, et midagi sellist siin kindlasti ei juhtu?
Sest me lihtsalt ei taha ja ütleme nii?
Kätega vehkimine ei aita. Käte pesemine ja desinfitseerimine aga küll.
Jätkame, palun.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mõte
Mõte

Miks inimesed ainult keeldu ja käsku aksepteerivad ja unustavad oma instinktidele toetuva enesekaitse?! Ohu tunnetus ja kaitse on ju ürgne viis ellu jäämiseks!

Haapsalu mees
Haapsalu mees

Tahaks kiita Karilaidu ja Jüri Ratast. Mõistlikud mehed. Tänu neile on kohalik rahvas nii vaene, et ei saagi kuskile minna ja haigeks jääda. Tänan veelkord.

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Vaat Ansipi ajal saime käia mööda maailma,mugida delikatesse ja oleks äärepealt saanud viie rikkama hulka aga valitsemise aeg jäi lühikeseks ?
Mis puutub koroonasse siis teine laine ei pruugi tulla nii kerge läänlastele tänu inimeste endi oinalikkusele !

Majaomanik
Majaomanik

Tänud arstist linnapeale,kes mõistlikult tegutses.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Selle juhtkirjaga tuleb igati nõustuda. Eraldi märgiks, et palju sõltub ka pimedast õnnest (Jumala armust), kas viirus kohapeal levib või mitte. Linna kohvikutes käib tihe melu, sissesõitnud ja kohalikud läbisegi. Olen lugenud, et tõestatud on (algusest peale tõenäosuslik) viiruse levik õhus aerosoolina. St. kätepesust ja otsesest piisknakkusest hoidumisest ei piisa. Läks õnneks, et meil polnud pandeemia algfaasis võrkpalli- või mullipidu ega Itaalia päevi! Meedias avaldatud hoiakute järgi küll ei saanud eeldada, et linnavalitsus saarlastest targem olnuks.

juhtoinas
juhtoinas

imearmas jutuke, kestvad aplodismendid, tekkis õnnestnõretav tunne

vastus
vastus

Seda enam, et mingit viirust pole ju olemas! eksju.

Nojah
Nojah

5G on kõiges süüdi 🙂

wpDiscuz