Avatud talude päeval on nii Läänemaal kui Läänerannas vaid viis osalejat

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tänava talu. Foto: Urmas Lauri
Tänava talu. Foto: Urmas Lauri

Tuleva nädala lõpus peetaval üle-eestilisel avatud talude päeval avab külastajatele uksed ligi 300 talu ja maaettevõtet üle Eesti. Läänemaalt on osalejaid viis ning Lääneranna vallast samuti viis.

Tänavu kuuendat korda peetaval  avatud talude päeval avab pühapäeval, 19. juulil külastajatele uksed kokku 282 talu ja maaettevõtet üle Eesti, kolmveerand neist on avatud ka laupäeval, 18. juulil.

Harjumaal võtab avatud talude päevast osa 41 ning Pärnumaal 37 talu, Tartumaal 29 ning Saaremaal 27 talu. 220 talu ootab külalisi ka laupäeval, 18. juulil, kõik talud on avatud 19. juulil.

Avatud talude päeval tuleb arvestada COVID-19 viiruse levimisohuga ning viirusest tulenevad piirangud kehtivad nii taludele kui ka külastajatele.

„Tuleb hoida distantsi ja järgida hügieenireegleid – tuleb tagada kätepesuvõimalus või siis käte desinfitseerimisvahendi olemasolu,” ütles maaeluminister Arvo Aller ning kutsus talude külastajaid üles oma desinfitseerimisvahendeid kaasa võtma.

Alleri sõnul peab samuti jälgima, et ruumide täituvus ei ületaks 50 protsenti ning üritusel ei viibiks korraga üle 1000 inimese – viimane ei tohiks samas avatud talude päeval probleemiks kujuneda.

„Viimased kuud on koroonaviiruse mõju tõttu olnud keerulised ka maaettevõtjate jaoks ning erinevad piirangud on mõjutanud nii tootmist kui ka müüki,” lausus Aller. “Avatud talude päev pakub muu hulgas hea võimaluse pakkuda otse oma õues eestimaist toitu ja kaupa tuhandetele perekondadele, kes sel nädalalõpul Eesti maapiirkondasid avastavad.“

Läänemaa

Avatud 18. ja 19. juulil

  • Eesti Seenefarm (Männa talu, Üdruma küla. Seenekasvatus)
  • Rõude muuseum (Rõude küla. Vanavara ja sellega seotud oskuste ning teadmiste kogumine, säilitamine, edasi andmine)
  • Tänava talu / Marjatar (Haeska küla. Hobitalu Matsalu Rahvuspargi veerel, kus tegeletakse nii maaturismi kui ka väiketootmisega)

Avatud vaid 19. juulil

  • Otsa talu (Koheri küla. Kuusebeebide rent, käsitööehted)
  • Puise nina talu (Nina talu, Puise küla. Turism)

Lääneranna vald

Avatud 18. ja 19. juulil

  • Panga talu (Ura küla. Rooside kasvatamine, kompostmulla tootmine, mesindus, käsitöö)
  • Liblikamaja (Jaani talu, Kiisamaa küla. Minilooma- ja botaanikaaed)
  • Kahvatu kõrtsi talu (Paatsalu küla. Elulaaditalu, rohumaad)
  • Farmiloomade Turvakodu Eestimaal MTÜ / vana hea Ranna Rantšo (Uue-Ankru, Kuke küla. Hobusekasvatus, loodusmatkad, taluturism)

Avatud vaid 19. juulil

  • Lilu talu (Rame küla. Eesti väikeasulaid tutvustavate meenemüntide ja rahvuslike ehete ning kudumite valmistamine)
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Ma küll
3 aastat tagasi

…ei laseks võõraid oma koduhoovi kooserdama…