24

Politsei tabas üürimaja ehituselt neli tööloata ukrainlast

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Politsei tabas kolmapäeval Haapsalu üürimaja ehituselt neli tööloata ukrainlast, kes tuleva nädala lõpuks peavad riigist lahkuma.

Üürimaja ehitaja Eviko projektijuht Alar Ivanson kinnitas Lääne Elule, et selline asi juhtus. „Alltöövõtja meestel olid tööload aegunud,” ütles Ivanson. „Järgmisel nädalal on load korras, siis on nad tööl tagasi.”

Alltöövõtja nime polnud Ivanson nõus ütlema. Üürimaja ehituse tellija on Haapsalu linnavalitsuse ettevõte Haapsalu Linnamajandus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Postimees
Postimees

Vaikus ja väravad kinni…
Sukles Lõps Käsk ka vaikivad
Haapsalu maffia ongi nii nõrk?

jaanus
jaanus

Minu jaoks on küsimus, et kui nad olid seadusevastaselt tööl, siis ei saanud ju ne8ile seaduslikult palka ka maksta ja seega jäid riigil maksud saamata ja seega ka pensionäridel pension, õpetajatel palk, busssitranspordil dotatsioon. Muidugi minister ütles,et osa rahast peabki mustalt liikuma,aga kas ikka peab.

Ester
Ester

kes tuleva nädala lõpuks peavad riigist lahkuma.

Üürimaja ehitaja Eviko projektijuht Alar Ivanson kinnitas Lääne Elule, et selline asi juhtus. „Alltöövõtja meestel olid tööload aegunud,” ütles Ivanson. „Järgmisel nädalal on load korras, siis on nad tööl tagasi.”

Mis nad siis teevad Lääne Elu? Lahkuvad riigist või on tööl edasi?

Vambola
Vambola

Hahha. No kaua võib. Ma eelistaks ikka eestimaalasi ehitusel

Jube
Jube

Just!

Pamp
Pamp

Eelistan ise kindlasti ukrainlasi ja et neid oleks ikka rohkem. Hoiavad hindasid enamvähem balansis, sest kohalikel ehitajatel palganõudeid, mis on utoopilised. Üldehitaja alla 10€/h teha ei taha. Santehnik küsib 15-20€ tunnis. Ülbeks läinud.
Soomeski on ehitaja amet võrreldes teistega odav.

Laku
Laku

Panni

Teine Mõte
Teine Mõte

Kui palju Pamp on siis santehnikule nõus maksma? Santehnik peab ju endale ka tööriistad ostma ja profitööriistad maksavad päris palju.

misasja
misasja

10€ tund on palju või??? Ma ei saa aru, kas te olete purjus natukene või kopeerisite teksti oma kommentaari kuskilt viie aasta tagant?

misasja
misasja

vabandust viieteist aasta tagant

Pamp
Pamp

Vot vot hakkab tulema. Sossepad tulgu maapeale tagasi. 10€ on loomulikult palju mingitele ehitajanässidele ja veel sellises kolkas nagu Haapsalu. Ukrainlasi on igaljuhul vaja, et sellised “misasja” tegelased ei ülbitseks. Soomeski saavad enamus peale maksude mahaarvestamist alates 10-14€/ kätte.

Agu
Agu

10€ pealt maksud maha võtta ei jäägi ju palju kätte. Mis nelja euriga arvate , et on õiglane tunnitasu või? Tulge ise maapeale. Kõik ei saa ettevõtlusega hakkama ka.

Pamp
Pamp

Kes on rääkinud 10€ ja sealt maksud maha?
Eestis käib tunni hinde arutelu alati netos.
Soomes, kes vähegi seal töötanud on, käib jutt enamasti bruto tunnihindes ja mida suurem ta on, seda suurem tulumaks maha läheb.

Agu
Agu

Ei tea, minul on teiega ikka väga erinev arusaamine sellel teemal. Olen palju käinud maailmas ringi, kuid sellist suhtumist töötegijasse(sossepad ja nässid) pole ammu kohanud. See sama “näss” toob tööpakkujale ettevõtjale ju leiva lauale. Tänu sellesamale “sossepale” saab ka ettevõtja oma liisingud jms tasutud. Eduka ettevõtluse üks reeglitest on, et kui on töömees rahul, siis läheb ka kogu ettevõttel hästi.

Jube
Jube

Jutt on loogiline, aga kui me selle miinimumpalga taseme juures tiksume, siis on ja jääb nii, et kohalik elu on sealsamuses. Kui sa eestlasele maksaks, siis ta paneks raha vähemalt kohalikku majandusse. Kuigi arvan, et sellest on ka ikka vähe abi, kui nn tööandjate ajudes imelik suhtumine sügaval sees on.
Nii et mingem kõik kenasti …

Agu
Agu

Ennem see asi ei muutu, kui peatöövõtja ka karistada saab. Alltöövõtjatelt kohe firma tegutsemise keeld. Põhjanaabrite juures asi toimib ja ei ole niipalju ebaavõrdset tegevust. Saab ka aus ärimees rahulikult konkurentsis püsida. Jääb ainult oodata ja loota, et Mart ka selle asja korda ajab.

juss
juss

Ka põhjanaabrite juures töötab mustalt palju nn eestimaalasi!

Agu
Agu

Läbi eesti firmade järelikult

edik
edik

polegi kedagi pliiatsijunnidest puuotsas pildistamas ja ümber aia hiilimas

Haha
Haha

Hea nali ikka

Nimi
Nimi

Järgmine nädal on load korras ja tööl tagasi. Pesavad tuleva nädala lõpuks riigist lahkuma. Mida nad siis lõpuks tegema peavad?

Riikonvalmis
Riikonvalmis

Saadetakse välja tuleva nädala lõpul. Miks mitte kohe?
Ajakirjanik oleks võinud mujalt välja uurida ka alltöövõtja nime. Sellised asjad peavad saama välja toodud, et olukord saaks muutuda.

Agu
Agu

Mida seal uurida on. Info on ju avalik.

Postimees
Postimees

Ega midagi keegi kobiseda ei tohi…
Kõik on nii ausad inimesed ümberringi…
Kollast uažikut pole enam ammu näha olnud…

wpDiscuz