5

Cumuluse konsultant: „Mitu last läks Virtsus 1. klassi? Mitte ühtegi.”

Lääne Elu

info@le.ee

Virtsu kool. Urmas Lauri foto

Pärnu Postimees on teinud intervjuu uuringufirma Cumulus konsultantdi Mihkel Laanega.

Cumulus on koostanud ka Lääneranna valla hariduse arengukava, kus analüüsib Lääneranna koolivõrku ja teeb ettepaneku seda reformida. Reform näeb ette Virtsu ja Metsküla kooli sulgemist.

„Mitu last läks Virtsus sel aastal esimesse klassi?” arutleb Laan intervjuus. „Vastus on: mitte ühtegi. Virtsu probleem on see, et seal on väga vähe sünnituseas naisi, mis tähendab, et 500 elanikuga alevikus võiks aastas sündida keskmiselt paar last.”

Loe intervjuud siit.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Huvitav
Huvitav

Mitu last läks konkreetselt Kõmsi külast Kõmsi kooli esimesse klassi. Ülejäänu on bussiliinide graafikutes kinni.

Imelik
Imelik

“Mitu last läks Virtsus sel aastal esimesse klassi?”
Väga täpselt formuleeritud küsimus ja vastus sellele on paraku valus aga vajalik.
Tuleb aru saada, et see ei ole põhjus vaid tagajärg. Tagajärg meie “rikkaks” saamisele ja aastaid kestnud poliitikale “minge , minge”.

Eks
Eks

Seal soovitus oli ”jalgadega hääletada”.

A.A.
A.A.

Kusjuures Virtsu perspektiiv võiks olla ülikõva. Mere äärest rusud ära lammutada ja tekitada mereäärsed elamukinnistud. Teed on head, logistika on hea, sadama arenguperspektiiv suur, loodus imeline, vaated miljonilised. Mida veel vaja? Kõik nagu on olemas, et kasvada. Aga inimesed lähevad ära. Tegelikult ei taha ju. Selle lillenautleja Peksari ajal lasti lihtsalt palju kallist aega raisku minna.

Kahju,
Kahju,

Aga nii on see seal aastaidkümneid juba olnud.

wpDiscuz