7

Läänemaa apteekrid valmistuvad reformiks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula Euroapteek tegutseb vallavalitsuselt renditud ruumes. Kui Leedu ettevõte sealt lahkub, siis võib ruumid endale saada Koonga proviisor. Andres Hion

Lihula Euroapteek tegutseb vallavalitsuselt renditud ruumes. Kui Leedu ettevõte sealt lahkub, siis võib ruumid endale saada Koonga proviisor. Andres Hion

Kuigi apteegireformi tühistamise või selle muutmise osas on riigikogus lõpulahing veel pidamata, valmistuvad nii ravimiamet kui ka apteegid uueks olukorraks.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp saatis omavalitsusjuhtidele kirja, kus ta palub hinnata, kas apteegi sulgemine 1. aprillist mõjutab apteegiteenuse kättesaadavust. Praeguse seisuga on Eestis 308 nõuetele mittevastavat apteeki. Kui reformi ei tühistata, peavad need apteegid 1. aprilliks proviisorite omandiks saama või vastasel juhul uksed sulgema.

Nõuetele mittevastavad apteegid on ravimiametilt saanud kurja kirja. 1. märtsiks peavad apteegipidajad teatama, kas nad apteegireformi jõustumisel jätkavad või lõpetavad 1. aprillist tegevuse.

„Halvasti mõjutab, kui kinni peaks minema,” ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus. Samas loodab ta, et vallas asuvad rohupoed kinni siiski ei lähe. „Võibolla see seis nii must ei olegi, sest nii Kullamaal kui ka Ristil on apteegipidajail plaan jätkata.”

Nii Risti apteek kui ka Kullamaal asuv Tamme apteegi haruapteek on osutunud uutele nõuetele mittevastavaks, sest ei kuulu proviisoritele.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaino Saue
Vaino Saue

Ma arvan, et hoopis riigikogu liikmeid tuleb vähemalt 30 võrra vähendama, kuna Eesti riik on nii väike ja vaene, et maksumaksjad ei jõua neid vereimejaid üleval hoida.
Kala hakkab mädanema ikka peast ja aeg oleks hakata likvideerima ja koondama Presidendi institutsioon koos oma Kadrioru armeega ja ühendama ministeeriume, ameteid jne.

APR
APR

Vaja ajalugu ja geograafiat tunda. Märjamaa,Vigala,Varbla on Läänemaa,Lihulast rääkimata.

tänapäev
tänapäev

Kes siis ajalugu ei tunne? Just ajalugu see ju ongi.

eksitav
eksitav

Lihula pole Läänemaa.

Läänlane
Läänlane

Mine kooli🙄🙄🙄

jaah
jaah

Koolis saadki teada siis, et Lihula on Pärnumaa, kui muidu ei tea.

Hellat
Hellat

Mis siis?

wpDiscuz