33

Maagilised seened ja kanep viisid naise kohtu alla

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Anna Kuuskmann kasvatas endale depressiooni raviks kodus ravikanepit ja seeni ning sai selle eest karistada. Arvo Tarmula

Anna Kuuskmann kasvatas endale depressiooni raviks kodus ravikanepit ja seeni ning sai selle eest karistada. Arvo Tarmula

Katsetused võidelda aastaid kestnud depressiooni vastu kodus kasvatatud kanepi ja seente abil viisid noore naise kohtu ette ja tõid tingimisi karistuse.

Esmaspäeval kinnitas kohtunik Piia Jaaksoo Haapsalu kohtumajas prokuratuuri ja Anna Kuuskmanni vahel kokkuleppe, millega naine tunnistas end süüdi narkootiliste ja psühhotroopsete ainete käitlemises suures koguses. Karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus kaheaastase katseajaga, mille jooksul ei tohi ta seadusega pahuksisse minna. Lisaks tuleb tal tasuda 1988 eurot uurimise ja kohtupidamisega seotud kulutuste eest.

Pealtnäha tavalise narkojuhtumi tagamaad on üllatavad ja veidi traagilisedki. „Ma tegin seda oma tervise pärast,” selgitas Kuuskmann pärast istungi lõppu Lääne Elule.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kodanik
kodanik
Riho
Riho

Üks küsimus: kui need seened ja kanep olid oma tarbeks MIKS TA NEID SIIS SUURES KOGUSES KÄITLES???

Veljo Ulm
Veljo Ulm
Sellist jama on mul eriti raske lugeda. Inimene, kes leiab ennast lootusetust olukorrast ei tohi ravida ennast meetoditega, mille toimimise kohta tõendeid laekub päevaselt. Selle asemel saab ta hoopis karistada, taluma veel suuremat isolatsiooni oma probleemidega. Mingid tagurlikud, aastakümneid ülevaatamist nõudvad seadused loovad ainult nõiajahti, mille rumalus on nii läbipaistev, et mul on häbi viibida sellises seadus-ruumis. See inimene sai karista proovist ennast aidata. Esiteks, inimesel peab olema vabadus teha oma meeltega, mis ta heaks arvab. Ja kui ta selle mõju all seadust rikub, siis ta lihtsalt vastutab oma tegude eest nagu alkoholi puhulgi, mille mõju all inimesed teada olevalt… Loe rohkem »
Lugeja
Lugeja

Seente ja kanepi ravitulemus tuleneb platseebost. Ohutum olnuks homöopaatilisi terakesi süüa (suhkur + usk).

Depressioon on kahtlemata jõle haigus ja ravi sellele pikk ja käänuline, sest õige AD leidmine pole lihtne. Ja depressiooni ei ravita rahustitega (xanax), sest neist tekib valel kasutamisel sõltuvus!!!! Antidepressantidest sõltuvust ei teki.
Lisaks on vãga vaja, et patsient ikka ISE ka enda aitamiseks OMA mõttemaailma muudaks näiteks kliinilise psühholoogi abiga.
Muidugi seente kasvatamine võib hobi mõttes aidata, kuid mitte sel moel.

Sven Rannat
Sven Rannat

Kui platseebol oleks 80%-line edukus nagu psilotsübiinseentel näiteks nikotiinisõltlaste aitamisel ja väga suur edu depressiooni vastu, siis polekski muud vaja. Muidu aga on su jutt platseebost sulaselge vale, kas teadlik või mitte. Selles suhtes on sul õigus, et “set ja setting” määravad, kavatsus ja eesmärk millega tarvitad, loeb. Antud inimesel oli ju sulaselge kavatsus ennast aidata- seega eesmärk oli olemas, tahe oli olemas.

part24
part24

Siis kui wanajummal jaganud inimstele mõistust, siis olnud sportlased trennis, punased miitingul, aga vaat sellest ei saa aru kuskohas need juurakud ses aegas olnud?

Mina ise
Mina ise

Naturaalset taime ei saa keelata mitteükski riik, isegi kui ta seda teeb!

Marta teab!
Marta teab!

Meie üliaruka prokuröri tähtis peavõit jälle! :):):)
Sai nüüd jälle ühe olulise ” kurjategija” kätte!!

Kas ta mõne olulise asjaga ka üldse tegeleb w? Millegagi, millel tõesti ühiskondlikus mõttes tähtsust oleks?!

Mull
Mull

KUidas politsei asjast teada sai kui ta vaid “enda ravimiseks” kasvatas?

Enriko
Enriko

Tõenäoline on, et naisterahvas ise rääkis oma tutvusringkonnas. Mida parem (ravi)tulemus, seda raskem on kogemust ju enda teada hoida. Kahjuks leidub mõnedel inimestel tuttavate seas kadedaid või kartlikke võhikuid, kes kaebama jooksevad. Märkimistväärt on siin see, et läbi aegade on riigil kombeks olnud osade seaduserikkumiste puhul silm kinni pigistada. Nt. LGBT-ühingute riiklik rahastamine hasartmängumaksudest on otseselt ebaseaduslik. Ent kuna see sobib hetkel kehtiva ideoloogiaga, tehakse nägu, et kõik on ok.

Lemmi Kann
Velirand

Kuidas ikka sellised asjad välja tulevad – keegi kaebas. Selliseid printsipiaalseid pioneere leidub jätkuvalt.

Kui ta oleks ka teistele müünud, oleks paragrahv ja karistus juba mitu kraadi kangemad olnud.

asfdh
asfdh

Võiks talle korjanduse teha, ~2000€ üksi ära maksta on päris kirves. Saaksime sellega näidata oma toetust.

Lemmi Kann
Velirand

Tee ots lahti ja konkreetne üleskutse. Facebookis näiteks. Ma usun, et inimesed tulevad kaasa küll. Ega sellist summat ei ole üldse lihtne tema olukorras ära maksta.

appikarje
appikarje

ta facebook postituses jagas oma kontonumbrit ja abivajadust, vaadake sinna

Konto
Konto

Saatke raha mulle, vajadusel panen oma Nigeeria konto numbri siia üles.

Leevi
Leevi

Järjekordne ajakirjanik imes sulest lihtsalt midagi välja!Sellise laimu eest tuleks ta …!Kus viga näed laita,mine ja aita! Aga see M… püüab veel teise inimese elu rohkem ära rikkuda.Olgu ta neetud….

Lemmi Kann
Pedagoog

Te olete nii rumal, et valus hakkab.

wpDiscuz