0

Turvafirma: metsavarguste arv on pööranud taas tõusule

Avatar

BNS

Neli kuud raierahu jätaks metsamehed tööta. Urmas Lauri
Metsavargused on kasvanud ka Läänemaal. Urmas Lauri

Pärast aastatepikkust vähnemist pöördus metsavarguste arv tänavu taas tõusule, näitab turvafirma Rapid Security varvastaste kuritegude analüüs.

„Metsavargused pole ainult suuremad ja jultunumad, nagu näitas hiljutine suurvargus Hiiumaal, vaid ka sagedasemad,” tõdes Skandinaavia turvaettevõtte Rapid Security Eesti juht Vallo Põldma.

Kui kahel eelmisel aastal registreeris politsei pisut vähem kui 30 metsavarguse juhtumit aastas, siis tänavuse novembri keskpaigaks oli registreeritud juba 34 vargust.

Enim metsavargusi registreeriti tänavu, nagu varasematelgi aastatel, Harjumaal, kuid sagedasemate vargustega paistavad tänavu silma ka Pärnu, Võru ja Lääne maakonnad. Kasvanud on ka varguste kahjusumma: kolmel juhul neljast ületab varguse kahju 500 euro piiri. Viis aastat tagasi oli metsavargusi küll rohkem, kuid enamik neist jäid allapoole 500 eurose kahju piiri.

„Väljaspool linnu kasvab ka varastamine taludest, Järvamaal oli lausa traktoritest kütuse varastamise laine,” rõhutas Põldma.

Põldma kinnitusel tasuks sama piirkonna metsaomanikel ja talunikel omavahel tihedalt suhelda ja ees ootavatest raietöödest ka üksteisele teada anda. „Kui oma kandi metsamehed pole raietöödest märku andnud, äratab piirkonda ilmuv metsatehnika õigustatud tähelepanu,” märkis ta. „Kui oma kandi metsaomanikke tunned, pole palju ka igasuguse raietegevuse puhul omanikule kõne teha.”

Rapid Security on Skandinaavia turvaettevõte, mille Eesti haru pakub valveteenuseid ja -tehnoloogiat kõigis kolmes Balti riigis.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz