8

Tobiase parki tuleb Kullamaa keskus

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Teeäärsete kuuskede mahavõtmine on pargi suurejoonelisemaks puuks tõstnud riigivanem Jaan Teemanti 1932. aastal istutatud tamme. Foto. Urmas Lauri
Kullamaal käivad kiriku ja vallamaja vahelise pargi kujundustööd.

Pargi uuendamist arutati ka Kullamaa osavallakogu koosolekul, kus osavallakogu liige Jüri Ott ütles, et pargi projektiga on ühtlasi vaja lahendada Kullamaa keskuse liiklusskeem.

„Ringristmikku on täiesti võimalik siia ehitada,” lisas osavallakogu liige Einar Pärnpuu.
....
Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kullamaalt
Kullamaalt

Kullamaal, Tobiase pargi kuuskede raieteatist ei esitatud planeeritavast raietöödest Muinsuskaitseametile.
Raieluba kuuskede raieks puudub. Raieluba eeldab ja määrab kohustuste täitmise. Puud olid terved ja elujõulised, ega ohustanud ümbritsevat.

Ka Kullamaalane
Ka Kullamaalane

Jah võiks olla see ringtee küll aga need mälestusmärgid seal on nagu sõidaks ümber surnuaia. Muud seal Kullamaal polegi enam näidata kui mälestuskivid??? Parem tehtagu tõesti korda surnuaed mis on räämas. Ilusad terved puud võeti maha, et näidata, et oooooo….kes küll on elanud ja olnud kunagi ammu??? Surnud peaksid olema ikka surnuaias ja elavad väljaspool aeda. Nii palju mõttetult raisatud raha. Selle asemel võiks rohkem panustada kooli ja lasteaia laste heaolu jaoks ja õpetajate, kasvatajate palkadeks. Et tulevad põlved ikka sooviks elada seal KULLAMAAL.

Kullamaalt
Kullamaalt

Kullamaal Tobiase pargiga kavandatava planeeringuga tuleks kuulata ka rahva arvamust ja riigitee omaniku Maanteeameti seisukohta Kullamaa- Martna tee suunal otsust, ristmiku planeeringu kohta.

Kalmistu on unarusse jäänud hooldusega, puudub kalmistu register 2004 aastast või varem. Kalmistu inventariseerimine on aeganõudev ja mahukas töö, võimalik 5000 hauatähise ringis vajab ülesse kirjutamist.

Mõistlikult tuleks lahendada tervikuna Kullamaa planeeringud, mis rahvale on vastuvõetav ja seadustega kooskõlas.

Sass S
Sass S

Senise liiklustiheduse juures tuleks hoopis fooriristmik teha .

Kullamaalane
Kullamaalane

Viadukt, tunnel….

Kullamaalane
Kullamaalane

Selle asemel võiks tänavavalgustuse korda teha, nende kollaste lampide asemele korralikud panna ja põleda võiksid ka kauem kui tund ja veerand hommikul. Lihula poolt tulles on täiesti pime teeots, ammu juba räägitud. Kust need ideed tulevad, tegemist on valijate esindajatega, mitte individualistide võistlusega, kes originaalsema idee välja käib.

ka kullamaalane
ka kullamaalane

Jüri Oti idee on suurepärane. Kullamaa väärib korralikku keskust. Pole vaja heietada tänavavalgustusest, mis on pisikene tehniline probleem, millal valgus sisse ja välja lülitada.Meil on Koluvere, Liivi, Üdruma,Kullamaa keskus valgustatud, kuid alati saab paremaks muuta.Keskus tuleb planeerida ajaloolist situatsiooni ja kaasaega silmas pidades ( liikluskorraldus) ja et inimestel oleks uhke ja mõnus keskuses viibida.

Kullamaalane
Kullamaalane

Võiks siis ju tellida ekspertiisi, kas liiklustihedus on ikka selline, et vaja ringteed. Pole tarvis ka iga arvamust heietamiseks tembeldada. Ajaloolisi kive on siin küll ja veel. Valgustus on muidugi pisike probleem inimesele, kes jala ei käi. Võiks elanikelt küsida, kuidas nemad parki ja liikluskorraldust sooviksid näha. Võiks vähemalt planeeringud avalikult välja panna ja mitte ainult Internetti.

wpDiscuz