22

Nõva õpilaskodu osutus tühjaks lubaduseks

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kuigi kooli alguseni on jäänud kaks nädalat, pole MTÜ Nõva Koolikogukond õpilaskodu avamiseks ühtegi sammu astunud.

„Praegu ei oska midagi öelda,” ütles MTÜ Nõva Koolikogukond liige Risto Kaasik õpilaskodu avamise kohta. Ruume õpilaskodu pidamiseks ei ole MTÜ vallavalitsuseltüle võtnud. Ka ei tea Kaasik, kui palju lapsi oleks õpilaskodus elamisest huvitatud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
???????????????????
???????????????????

Eks ikka direktori taha need arengud kinni jäävad. Kus on arengut toetavad ettevõtjad? Lubadused, lubadused…. Aga lubadused uinutavad ja nii olemegi lõpuks fakti ees, et koolis pole lapsi ja vajadus kool sulgeda.

???
???

MTÜ ju ka suur lubaja, nüüd kõik kuhugi kadunud. Milleks see MTÜ üldse loodi, kui pole suve jooksul midagi tehtud, aga kooli direktor ikka üksi süüdi selles.

ihihiiiii
ihihiiiii

tänast lääne-elu lugedes kauaks teil seda direktoritki seal enam on. deiw läheb põhja üksi või tõmbab direktori(tolleaegse volikogu esimehe) ka kaasa?

Ka pensionär
Ka pensionär

Pensionieas õpetajatel võiks olla piinlik endale tunde rabada jättes noorematele vaid riismed. Olete kaotanud väärikuse ja lugupidamise oma endiste ja praeguste õpilaste silmis. Mõelge sellele.

ummi
ummi

Seeniorõpetajatele on säärase eelise andnud direktor. Nagu praegugi – noor andeks õpetaja lahkus vaid nädal-poolteist enne kooli algust ja selle asemel et konkurss korraldada on taas seenioritele tehtud ettepanek tunnid jagada.

koolikägukonn
koolikägukonn

Ha-ha… teie jutust kõlab selgelt kaklus hoopis töökohtade pärast ja õpilased on teisejärgulised. Ei suutnud te õpilaskodu avada, ei suuda ka endist korda taastada ja endile tööd leida. Jõudu Peetrile selles kanakarjas!

???
???

Palju meil neid on, kellele töökohad või sissetulekud korda ei lähe? S.t. kellel ei ole vallavenemat au oma taskus omada, kellelt siis igasugu hüvesid tilgub, alati kogukonna arvelt???

...
...

vaatamata rumalale arvamusele oled sa omale vähemalt sobliku nime valinud 😀

Laiem mure
Laiem mure

Eks selliseid ebakompetentseid koolijuhte leiab paljude väikekoolide eesotsast. Tihtipeale on nad etteotsa topitud valla või mõne vallavalitsuse liikme huve täitma. Harvem on nad etteotsa topitud parema puudumisest. Nõva kooli direktori konkursile saabus päedevamaid avaldusi küll, aga ju polnud need vallale siis eriti söödavad ja siin ongi nüüd tulemus.

Mai
Mai

Kõik need laimavad kommentaarid koolidirektori aadressil tulevad ühest
sulest. Ja pole raske arvata kellelt.
Nagu varem lahmis, nii ka nüüd.

Küsimus
Küsimus

Pooldan eelkirjutajat! Mai, julged väita, julge ka nimi avalikustada!

Juuli
Juuli

See ei ole päris kindlasti nii.

eks ta ole
eks ta ole

see on tegelikult väga kurb – lapsevanemad, õpetajad, kohalikud inimesed saavad aru ja muretsevad, et direktor ei ole pädev, ei saa oma tööga hakkama ning tal on hoopis teised huvid kui kooli juhtida, samas vallavalitsus kaitseb teda kõikjal ja kõiges, mätsib kinni suuremaid prohmakaid, kohati valla enda maine ja usaldusväärsuse arvelt

enn
enn

kas saan õigesti aru, et “lääne elu” on arusaamisel, et nõva koolile vallavanema poolt valitud “parim võimalik” direktor on sedavõrd ebakompetentne, et kooli sisulist juhtimist ning arendamist oodatakse lapsevanematelt, kellel ei lasta isegi mitte hoolekogus enam kaasa rääkida?

Endine aktivist
Endine aktivist

Senise hoolekogu ning aktiivsemate lapsevnemate tasalülitamine oli Kallase peamine valla poolt kaasa antud tööülesanne. Kuni selleni välja, et vallas kirjutati ringi hoolekogu moodustamise kord, millele tuginedes Kallas kohe tegutsema asus. Kooli arendamine ja uute õpilaste leidmine? Nalja teete või, Kallas teenis oma pagunid eduka Nõva Kilgi ning Nõva valla põhjalaskmisega. SEE oli see põhjus, miks justnimelt TEDA oli Nõva Kooli uueks direktoriks vaja. Et kui ei saanud ühel moel, siis proovime teisel – peletame kõik aktivistid eemale ning siis tõmbame vee peale! Aga küll karma lõpuks nii Lõhmuse kui ka Kallase kätte saab! Rahumägi ei olnud ilmselt piisav õppetund.

fdsjj
fdsjj

Aasta tagasi oli õpilaskodusse mitmeid soovijaid, kuid vald “menetles” sooviavaldusi lõpmatult kaua. Kes teab, palju neid avaldusi sel aastal on, mida “menetletakse” järgmise sajandini? Eesmärk direktori valikuga oli ilmselgelt jätkata tegavusi kooli sulgemise suunal, mitte Nõva kandile elulootust anda.

Maali metsast
Maali metsast

Direktor ei tahagi tegeleda kooli asjadega. Tal üheksa ametit ja … Peaasi , et palk jookseks ja ärid õitseks.

Mhh
Mhh

See MTÜ on asja väga nutikalt ajanud.

wpDiscuz