Taasiseseisvuspäeval saab külastada Pika Hermanni torni ja kuulata kontserti

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Riigikogu lahtiste uste päev. Foto: Erik Peinar
Riigikogu lahtiste uste päev. Foto: Erik Peinar

Eesti taasiseseisvuspäeva puhul on 20. augustil avatud Pika Hermanni torn ning tasuta kontserdi annavad Ott Lepland ja Rein Rannap, teats riigikogu pressiteenistus.

Päev algab kell 11 mälestustseremooniaga 20. augusti kivi juures Toompea tänava ja Falgi tee nurgal. Kivi jalamile asetatakse lilled, kõneleb 20. augusti klubi president Ants Veetõusme.

Kell 11–18 on avatud Pika Hermanni torn. Sissepääs Kuberneri aiast. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg. Pääsmeid on piiratud arv.

Kell 17 toimub taasiseseisvuspäeva kontsert Toompea lossi rõdul, kus rahvale esinevad Ott Lepland ja Rein Rannap. Avasõnad ütleb riigikogu esimees Henn Põlluaas ning tervitab 20. augusti klubi president Ants Veetõusme.

Keskpäeval peab Toompea lossi Valges saalis traditsioonilise piduliku koosoleku 20. augusti klubi. Ettekande „Valikud siis ja praegu“ peab klubi liige ja põhiseaduse assamblee liige Liia Hänni. 20. augusti klubile esitlevad raamatut „Asitõendid 1939-1941. Nõukogude okupatsiooniga Eesti sõjajõududele tekitatud inimkaotused ja materiaalsed kahjud” kolonelleitnant erus Jaak Haud ja Eesti eruohvitseride kogu esimees, 20. augusti klubi liige Enn Tupp.

20. augusti klubi ühendab inimesi, kes kuulusid 1990. aastal ülemnõukokku ja hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt. 20. augustil 1991 kell 23.03 võttis ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse taastada Eesti riiklik iseseisvus.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments