8

Masuudireostus ohustab Kasari jõge ja Matsalu lahte

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Silla küla reostus. Foto Arvo Tarmula

Paduvihmast tekkinud veetulv purustas Kullamaa lähedal Silla külas masuudireostuse tõkestamiseks kraavi ehitatud tammid, mistõttu mürgine kütus võib jõuda Matsalu lahte.

Osa masuuti voolas koos vihmaveega Silla jõkke, kust see jõuab Kasari jõe kaudu Matsalu looduskaitsealale.Silla küla elanikud elavad piltlikult öeldes püssirohutünni otsas. Keegi ei tea, millal 35 aastat tagasi kolhooside likvideerimise aegu tekkinud ja pinnases peidus olev masuudireostus rikub Silla jões ja ümbruskonna kaevudes vee. Kolhoosil olid seal masuudimahutid, kust kütteõli tasapisi maapinda tilkus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kes vastutab?
Kes vastutab?

Keskkonna insektorite tööks on trahvide kirjutamine, mitte keskkonna eest hoolitsemine ja probleemidega tegelemine.

Kohalik
Kohalik

Sellest on aastaid räägitud kõikidele kohalikele ametnikele, ka volikogu protokollidest olen selle kohta infot leidnud. Kes vastutab?

Võrdluseks
Võrdluseks

Haapsalu tänavaremondi asfaldijäägid(Ja muud ehitusjäätmed) ladustatakse Tagalahte ja ei juhtu midagi?

Maali
Maali

Küllap hakkab ikka mingil ajal seal Tagalahes midagi juhtuma ka!

Gurnau
Gurnau

Madal tase Lääne Elu toimetuselt hoida piirkonna elanikele oluline teave tasulisena.

Inspektor
Inspektor

Keskkonna kaitsjad peaks need teada olevad mahutid ammu juba tühjaks pumbatud olema. Tehku midagi vajalikku ka kõik need inspektorid ja järelvaatajad.

Enriko
Enriko

Ei mäleta, et artiklis olnuks juttu mahutitest. Meenub, et väidetavalt on masuut kogunenud maa sisse savikihtide vahele, kust ta kõrge pinnaveeseisu ajal välja pääseb. Ilmselt see ‘pimestabki’ ametnikke, et otsest ohuallikat (tsisterni või kraavivajunud autot) pole ette näidata.

Maali
Maali

See pole vabandus, kui sellest on aastaid aina räägitud. Lihtsalt ametnike suutmatus.

wpDiscuz