Holm panka hakkab juhtima Rauno Klettenberg

Rauno Klettenberg. Foto: Holm Bank
Rauno Klettenberg. Foto: Holm Bank

Holm panga juhatuse esimehe kohale asub juulis FinanceEstonia juhatuse liige Rauno Klettenberg, kes varasemalt juhtis Ernst & Young Baltic AS-i tehingute nõustamise üksust Eestis.

„Olen olnud finantssektoris tegev erinevates rollides ja sidunud suurema osa oma karjäärist pangandussektoriga. Turuolukorda arvestades tundus mõte sektorisse tagasisuundumisest ahvatlev. Kohalike pankade roll ja olulisus Eesti majanduse vereringe käimashoidmisel on märkimisväärselt kasvamas, lisaks on väljakutsena ees ootamas muutused panganduses tervikuna,“ lausus Holm Banki uus tegevjuht Rauno Klettenberg.

„Vaatamata tugevale ja pikale ajaloole on Holm Bank AS pangaks saanud alles värskelt. Meil on hea meeskond, kasvav organisatsioon ning mis kõige olulisem, ka lojaalne ja usaldusväärne kliendibaas, kellega koos soovin jätkata selle ettevõtte edulugu. Tänan Liisi pangakskasvamise juhtimise eest Indrek Julget, kes otsustas jätkata tegevust ettevõtjana,” lisas ta.

Holm pank sisenes mais turule pankadest parima hoiuseintressiga ning alustas ettevõtetele ärilaenude väljastamisega. Samuti jätkab kodumaine pank Liisi kaubamärgi all järelmaksu, krediitkaardi ja väikelaenu pakkumist. Tegevjuhina soovib Klettenberg hakata valitud strateegiat suunama, ellu viima ning äritegevust laiapõhjalisemaks kasvatama.

„Innovaatiliste ja mugavate pangateenuste juures pean tulevikus jätkuvalt oluliseks paindlikku ja toetavat kliendisuhet, mis on kindlasti Holmi eeliseks,“ ütles Holm panga juhatuse esimees.

Klettenbergil on pikaajaline finantsvahenduse ja rahanduse kogemus, sealhulgas üle 15 aasta pangandussektoris. Klettenberg on varem töötanud Svenska Handelsbanken AB Eesti filiaali juhina, Nasdaq Tallinn AS-i juhatuse esimehena, ärikonsultatsiooni- ja audiitorbüroo Ernst & Young Baltic AS-i Eesti tehingute nõustamise üksuse juhina ning finantssektori esindusorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liikme ja esimehena.

Holm Bank AS on esimene krediidiasutus Eestis, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Pangana on hoiused koos intressidega kliendi kohta kuni 100 000 euro ulatuses riiklikult tagatud.

Eesti kapitalil põhineva Haapsalu perepanga Holm eelkäijaks on Liisi järelmaksu pakkuv 23-aastase ajalooga Koduliising AS, millel on 1100 partnerit enam kui 2000 müügikohaga ning läbi aegade üle 350 000 kliendi.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
herr Ligi
3 aastat tagasi

ohoh, juba Julge eemaldus.
Väääga huvitav ………….

Mnjah
3 aastat tagasi

Votkuslops, kas teadmine jõudis kellegi kvaliteedis kohale?