0

Naiste varjupaik hakkab seksuaalkuritegude ohvritele andma õigusabi

Lääne Elu

info@le.ee

Justiitsministeeriumi korraldatud konkursi seksuaalkuritegude ohvritele õigusnõu andmiseks võitis Eesti naiste varjupaikade liit, kellega koostööd tegevad juristid hakkavad tasuta nõu andma juba juulis.

„Seksuaalkuriteo ohvriks langenu vajab kindlasti psühholoogilist abi, aga tihti ka juriidilist tuge, et asjaajamine sellises keerulises olukorras oleks võimalikult vähe traumeeriv. Eesti naiste varjupaikade liidu töötajatel on pikaajaline kogemus vägivalla ohvrite õigusnõustamisel ning nende pakutud nõustajate hulk loob võimaluse jõuda abivajajateni võimalikult kiiresti. Õigusnõu on ohvritele tasuta,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg.

Eesti naiste varjupaikade liit planeerib õigusabi andmist individuaalsete konsultatsioonidena ja sidevahendite teel. Kohtumistega õigusabi hakkavad liidu nõustajad seksuaalkuritegude ohvritele andma Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Pärnus ning Hiiu, Järva, Jõgeva, Lääne, Lääne-Viru, Rapla, Valga, Viljandi ja Võru maakonna keskustes. Kokku hakkavad õigusnõu andma kuus juristi. Nõustamist pakutakse eesti, inglise ja vene keeles.

Õigusnõustamise täpsem teave hakkab pärast lepingu sõlmimist olema kättesaadav Eesti naiste varjupaikade liidu kodulehe ja seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste kaudu. Telefoni teel saab infot küsida Eesti naiste varjupaikade liidu numbril 1492.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz