13

Vikman kritiseeris Lõpsi juhitud Haapsalu Linnahoolduse tegevust

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu linnavolikogu liige Peeter Vikman. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnavolikogu liige Peeter Vikman. Foto: Arvo Tarmula

Täna toimunud Haapsalu linnavolikogu istungil oli Alo Lõpsi kord tutvustada enda juhitava Haapsalu linnahoolduse käekäiku. Ka varem Lõpsi tegevust kritiseerinud Vikman heitis linnafirmale ette turuhinnast kallimaid teenuseid. Lõpsi sõnul tuleb linnafirmal osa teenuseid sisse osta, sest ühinenud omavalitsust pole võimalik endiste jõududega teenindada.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

Alo. Minu juht küsiks minult ainult ühe küsimuse:”Miks sa ei ole kahe aasta jooksul suutnud oma tegevusi uue olukorraga kohandada?”. Mulle antaks aega kaks kuud ja valik, kas teha või uks käib väljastpoolt kinni. Nii lihtne see ongi, kui esitad lasteaia viimasele rühmale kohase vabanduse. Mehed, tööle tuleb hakata.

linnakodanik
linnakodanik

Ma ei saa aru, miks peab osa teenuseid nüüd sisse ostma? Linnahoolduse AS- i ju Sukles ja Karilaid selle eesmärgiga moodustatigi, et oma jõududega seesugust teenust linnale osutada. Mis nüüd siis juhtunud? Mälu augud või mõistusest tuli puudu? Jääb arusaamatuks, miks linnal on vaja tekitada vahele veel üks vahendaja, kes tahab ostu pealt ka oma noosi linnakassast saada? See linnahoolduse nõukogu pundi peaks volikogu kiiremas korras laiali saatma ja algatama kiiremas korras sõltumatu (mitte Suklese poolt määratud) auditi.

AegRuum
AegRuum

Lõps lõpsiks, aga Tallinna mnt Vikmani küür läheb kohalikku kultuurilukku, kahjuks aastakümneteks. Lahendus muidugi geniaalne – teeme küüru veel suuremaks.

birks
birks

leidsid nüüd isiku keda siin arvamusliidriks tembeldada. minuaruts tuleks vikman koos lõpsiga meditsiinilisse kontrolli saata koos suklese ja karilaiuga

Soovitus
Soovitus

Karilaiu sposorluse teod lähevad linnaelanikelejamaksumaksjale väga kalliks maksma. Linnavara juhtkond ei pea iga päev omale kilode viisi banaane ostma. Las banaane ostavad lloomaaia töötajad ahvidele.

ülle
ülle

no kui neid vikmani kelmusi siin ette lugema hakata siis läheks jumalapäike ennem looja. üks võimuvõitlus ainult käib.

kodanik 66
kodanik 66

Kui Linnahooldus tekkis, sain Lõpsilt kirja, millega teatati hinna tõstmisest 2,5 korda. Koiisin erasektorisse endise hinna peale. Kuuldavasti juhtus nii paljudega. Sisuliselt lüpsab Lõps linnakassat aga ainuisikuliselt teda ma selles muidugi ei süüdistaks. Pilgud tulleks pöörata ikka Karilaiu ja Suklese suunas. Juhatus, nõukogu, palgad, preemiad – nii see ju käib. Kogu see töö tuleks anda erasektorile, saaks 2x odavamalt.

Pronks
Pronks

Tubli, Peeter! Selg sirgu!

kodanik
kodanik

Huvitava faktina tahaks meenutada ajalugu. Haapsalu Linnamajanduse AS võitis “Haapsalu linna haljastuse hooldaja ajavahemikus 01.01.2014 -31.12. 2014.a” riigihanke pakkumisega 90 998 eurot (!!!!!) Nii oli….. Sukles ja Karilaid leidsid aga, et suurema läbipaistvuse huvides tuleb Linnamajanduse AS järgmisel 2015. aastal kaheks eraldi firmaks lahku lüüa ja nii tehtigi ära. Maksumaksjana soovin nüüd selgust linnapealt U.Sukleselt ja Linnahoolduse nõukogu esimehelt J.Karilaiult,kuidas on linna haljastuse teenuse kasvukõver (?) linnale aastatel 2016-2018 maksumaksjale maksma läinud. Vastust ootama jäädes….

Juku
Juku

Ja loomulikult ei osteta teenuseid sisse Käsu käest.

wpDiscuz